به روز شده در: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
معرفی کتاب؛
کتاب «نبرد در رقابیه» به خاطرات رزمنده هشت سال دفاع مقدس «نصرالله شفیعی» در عملیات فتح المبین می پردازد.
کد خبر: ۴۱۹۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸ - 30September 2020

«نبرد در رقابیه»به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بوشهر، کتاب «نبرد در رقابیه» به خاطرات یکی از رزمنده هشت سال دفاع مقدس در عملیات فتح المبین در منطقه رقابیه می پردازد.

نویسنده این کتاب «نصرالله شفیعی» که به اهتمام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی و با همکاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر و توسط انتشارات «پلاک عشق»  در 92 صفحه و به شمارگان 500 جلد در پنج بخش به چاپ رسیده است.

بخشی از کتاب:

شرایط سختی بود، عده ای در کانال زمین گیر شده بودند و عدهای نیز در پشت خاکریزهای کوتاه اطراف کانال تلاش می کردند خود را از تیررس دشمن دور نگه دارند و به سمت دشمن تیراندازی کنند.

من تنها دو نارنجک داشتم و هیچ کاری از دستم ساخته نبود.

بقیه با آرپی جی و سلاح های سبک شروع به تیراندازی به سوی دشمن کردند.

فرماندهی گروهان، خود بیش از بقیه مشغول تیراندازی بود. چند لحظه ای بیش نگذشت که تیری از مقابل آمد و درست بر سینهی فرمانده، بالاتر از قلب او اصابت کرد. در همان لحظه که تیر به سینه ی او اصابت کرد به جای آه و ناله، فریاد زد: خدایا، خدايا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار» هیچ وقت این دعای خالصانه که با خون فرمانده ممزوج شده بود از گوشم بیرون نمی رود.

لحظه ی باشکوهی بود و در عین حال دردناک، برای ما که فرمانده عزیزمان را که در طول این مدت با تلاش های زیاد بچه ها را سازماندهی کرده بود و الان در این بزنگاه سخت به او نیاز داشتیم از دست بدهیم.

با ما چند متری بیش فاصله نداشت، خواستم خودم را به او برسانم ولی دیدم دوستان او را به سمت ما می آورند تا به پشت جبهه منتقل کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار