به روز شده در: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
در دیدار عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان مطرح شد؛
وزیر خارجه ارمنستان در دیدار معاون وزیر خارجه از نقش ایران در حفظ ثبات منطقه و برقراری صلح استقبال کرد.
کد خبر: ۴۲۴۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸ - 30October 2020

دیدار عراقچی با وزیر خارجه ارمنستان/ استقبال از نقش ایران برای برقراری ثبات در منطقهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سید عباس عراقچی که در سومین مقصد سفر منطقه‌ای خود شب گذشته وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد، در بدو ورودش با «زهراب مناتسکانیان» وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین در مورد اوضاع منطقه قره باغ کوهستانی در نتیجه درگیری بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و مسائل امنیتی منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

هر دو طرف نسبت به انتقال تروریست‌های بین المللی از خاورمیانه به منطقه ابراز نگرانی کرده و آن را تهدیدی جدی برای کل منطقه خواندند.

مناتساکانیان در این دیدار تأکید کرد که ارمنستان حساسیت‌های ایران را در رابطه با تهدید‌های جدید امنیت منطقه می‌فهمد و از نقش ایران در حفظ ثبات منطقه‌ای و برقراری صلح استقبال کرد.

عراقچی ابتکار ایران را برای حل و فصل مناقشه قره باغ به طرف ارمنی ارائه کرد. در این زمینه، وزیر امور خارجه ارمنستان متذکر شد که رویکرد‌های ایران در درگیری قره باغ به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عراقچی که به عنوان فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران به منظور حل و فصل مناقشه قره باغ از هفته گذشته سفری را به منطقه آغاز کرد، پیش از این به باکو و مسکو سفر و با مقامات جمهوری آذربایجان و روسیه درباره ابتکار ایران برای حل مناقشه قره باغ به گفت‌وگو پرداخت.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در ابتدای ورود به ایروان عنوان کرد که ابتکار ایران می‌تواند مسیری برای صلح در مناقشه قره باغ باز کند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار