به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
«ارسلان سالاری» گفت: طرح ملی شهید سلیمانی با هدف مقابله با ویروس کرونا با کمک سپاه قدس در گیلان اجرا می‌شود.
کد خبر: ۴۲۷۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴ - 18November 2020

طرح «شهید سلیمانی» در گیلان اجرا می‌شود

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، «ارسلان سالاری» رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز چهارشنبه (28 آبان) در جلسه هماهنگی اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: بنا داریم در طرح مذکور خدمات ضروری بهداشتی به‌صورت حضوری و غیرحضوری را به بیماران ارائه دهیم و شناسایی زودهنگام بیماران نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، قرنطینه خانگی و غیرخانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض آسیب را از جمله بخش‌های طرح شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود: ارائه درمان سرپایی و ارتقای کیفیت مراقبت‌های بستری از سیاست‌های تعریف ‌شده در طرح ملی شهید سلیمانی است.

وی راهبردهای این طرح را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: آموزش، قرنطینه خانگی و رهگیری هوشمند، تست گسترده افراد، فرهنگ‌سازی درخصوص نحوه پیشگیری از ویروس کرونا و تشدید نظارت بر دستورالعمل‌های بهداشتی در این طرح مدنظر قرار داده شده است.

سالاری با ترکیب بر اینکه در طرح شهید سلیمانی هر کدام از افراد وظایف مشخصی را جهت کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا برعهده دارند متذکر شد: در این طرح ایجاد محدودیت هوشمند و اعمال قانون نیز در دستور کار است.

وی جلب کمک‌های مردمی و ساماندهی کمک‌های سازمان‌های مردم نهاد جهت توزیع بسته‌های کمکی بین قشر آسیب پذیر را مورد اشاره قرار داد و افزود: بسیج مستضعفین مسئولیت ساماندهی تیم‌های حمایتی در طرح شهید سلیمانی را برعهده دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از همکاری مردم و بسیجیان و سازمان‌های مختلف برای اجرای طرح شهید سلیمانی و تشکیل تیم‌های مراقبتی خبر داد و خاطرنشان کرد: قرار است در طرح ملی شهید سلیمانی هر هفته اقدامات انجام شده سنجش و گزارشات لازم نیز ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: همان‌گونه که در اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، گیلان پیشرو بوده باید در طرح شهید سلیمانی نیز پیشگام باشد و این امر یقیناً با مشارکت فعالانه و همه‌جانبه مردم و مسئولان محقق می‌شود.

سردار «محمد عبدالله پور» فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه سپاه با تمام امکانات یاری‌گر کادر درمان است اظهار داشت: عادی انگاری کرونا در گیلان موضوعی مهم است که باید برطرف شود و این مهم نیازمند تلاش همه مسئولان ذی‌ربط است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر غربالگری تمام جمعیت استان گیلان، متذکر شد: طرح شهید سلیمانی یک طرح پیشگیری است و سپاه آمادگی دارد غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع کند.

وی خواستار بسیج تمام نیروها برای ریشه‌کنی کرونا شد و افزود: باید صداوسیما، رسانه‌های جمعی و سایر تریبون‌ها در تحقق آموزش و مقاوم کردن مردم در برابر ویروس اقدام کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار