به روز شده در: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۹
قالیباف در مراسم افتتاح ۱۵ طرح شهرداری شهر مقدس قم:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: «بسیج» بدون‌شک تبلور حضور مردم به صورت سازمان‌یافته در تمام عرصه‌های خدمت، تلاش و مجاهدت در کشور است.
کد خبر: ۴۲۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹ - 21November 2020

«بسیجیان» در صیانت از ارزش‌های انقلاب پیشگام هستندبه گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه) در مراسم افتتاح ۱۵ طرح شهرداری شهر مقدس قم که یه صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج بدون‌شک تبلور حضور مردم به صورت سازمان‌یافته در تمام عرصه‌های خدمت، تلاش و مجاهدت در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه بسیج و بسیجیان در خط مقدم صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند، افزود: امروز می‌بینیم که بسیجیان در عرصه سلامت چگونه در میدان هستند در کنار تمام عزیزان پزشکان و پرستارانی که انصافا ایثارگرانه شبانه‌روز در حال تلاش هستند.

قالیباف در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه‌های قم افزود: با ۱۵ پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی که افتتاح شد بیست متر به سرانه فضای سبز این استان اضافه کرد. در شرایط آلودگی صوتی و آلودگی هوا ایجاد ۲۰ متر فضای سبز کار بزرگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های گذشته، به اهمیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمتر توجه داشتیم؛ لذا باید در قوه مقننه و مجریه با یکدیگر دست به دست هم دهیم و نظام اداری کشور را اصلاح کنیم برخی امور را به شهرداری‌ها واگذار کنیم تا مردم بیشتر در رفاه باشند شهرداری می‌تواند برخی چالش‌ها را سر و سامان دهند.

وی گفت: از اولویت‌های مجلس این است که با طرح‌های در مسیر تحول و نقش‌آفرینی بیشتر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گام بردارد چرا که چالش‌هایی در شهرداری‌ها وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود که یکی از آن‌ها کمبود درآمد پایدار برای شهرداری‌ها بوده که مانع تلاش و کار آنهاست و در برنامه هفتم این موضوع درآمد پایدار برای شهرداری‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

قالیباف با اشاره بر اصلاح قانون انتخابات شورا‌ها گفت: باید خروجی این انتخابات به پیگیری دقیق در شورا‌ها منجر شود.

وی تصریح کرد: کشور دو فشار جدی قرار گرفته که تحریم و کرونا است، باید بگویم که مردم ما نجیبانه در مقابل این فشار‌ها مقاومت کردندو طرح ترامپ را که فشار حداکثری بود را شکست دادند و خوشحالم که می‌بینیم که دیگر او در مسند قدرت نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همه ما مسئولان به دلیل حفظ جان مردم عزیز کشورمان موظف هستیم تا تمام تلاش خود را به کار بگیریم و همچین باید از پیشگامان این عرصه یعنی پزشکان و پرستاران و مدیران فعال این بخش در قوه مجریه تقدیر کنیم چرا که اگر مقاومت ملت ما نبود چنین موفقیت‌هایی به دست نمی‌آمد.

قالیباف بیان کرد: وظیفه مدیران و مسئولان کشور این است که در پاسخ به نجابت مردم با حفظ وحدت و همدلی تلاش کنیم تا گرهی از مشکلات آن‌ها بگشاییم، خدایی ناکرده نباید چنان شود که مشکلی به مشکلات آن‌ها بیفزاییم.

وی ادامه داد: معتقدم که نقد و انتقاد باعث سازندگی می‌شود، اما در جایی که نقد‌ها منصفانه و سازنده باشد و برای پیشبرد امور به کار گرفته شود تا بتواند با حل مشکلات مردم گره‌ای از مشکلات بگشاید.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: ما در مجلس و دولت به این نتیجه رسیده ایم که در شرایط سخت فعلی مردم نیازمند کمک معیشتی هستند؛ لذا در طرح معیشت سعی کرده‌ایم تا کالا‌های اساسی راحت‌تر و ارزان و با کمک مالی به تک تک خانواده‌ها به ویژه مستضعفان که در نقاط دورتری زندگی می‌کنند، برسند.

قالیباف ادامه داد: آنچه اهمیت دارد این است که این کار دقیق انجام شده و این کمک‌های معیشتی به دست کسانی که در دوران کرونایی شغل آیا فعالیت اقتصادی خود را از دست داده اند و متحمل فشار زیادی هستند که برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: همه ما مسئولان در قوای مجریه، قضائیه و مقننه دغدغه اول مان مردم عزیز هستند و به آن‌ها قول می‌دهیم ان‌شاءالله با دعای خیر مردم و تلاش مجاهدان بتوانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم همچنین امیدوارم که در آینده بتوانیم به طور اساسی معضلات اقتصادی و کرونارا از میان برداریم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها