به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
رئيس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه خبر داد؛
«مهدی عبدالملکی» از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.
کد خبر: ۴۲۷۶۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶ - 22November 2020

برگزاري مسابقه بزرگ کتابخوانی «مکتب سلیمانی» در كرمانشاه«مهدی عبدالملکی» رئيس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در كرمانشاه در خصوص مسابقه بزرگ کتابخوانی سردار دل‌ها در استان كرمانشاه، اظهار داشت: اين مسابقه در آستانه اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، تحت عنوان مسابقه بزرگ کتابخوانی مکتب سلیمانی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ویژه عموم مردم با شعار سردار مقاومت و سرباز ولایت برگزار خواهد شد.

رئيس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه افزود: این مسابقه با هدف گسترش مکتب مقاومت در آستانه‌ی اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی و با محوریت مطالعه‌ی کتاب سردار مقاومت و سرباز ولایت نوشته ی قاسم نصیرزاده برگزار می‌شود.

عبدالملکی گفت: علاقه مندان می‌توانند این کتاب‌ها را از فرهنگسراهای شهرداری کرمانشاه تهیه و پس از مطالعه به سوالات آخر کتاب پاسخ و تا دهم دی ماه تحویل نمایند که به ۱۰ نفر، جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌گردد.

وی بيان داشت:در مقدمه کتاب آمده است: مقاومت از واژه‌های بنیادین و فطری است که ریشه قرآنی دارد و با مفاهیم و آیات اجتماعی قرآن ارتباط معناداری دارد. بر اساس دلالت‌های لغوی و تفسیری می‌توان آن را معادل با توحید، عدالت و در نهایت، اسلام قرار داد که این امر مهم و ذاتی، گاه با برداشت‌های نارسا به افراط و تفریط کشیده شده و بیشتر بر روش مقاومت مانند: تقابل، جنگ و قتال توجه شده است.

گفتنی است، فرهنگسرای شهر در چهار راه مطهری (جوانشیر)، فرهنگسرای استاد جلال الدین کزازی در فرهنگیان فاز ۲ جنب مسجد قبا، فرهنگسرای گل نرگس در ابتدای شهرک ژاندارمری جنب کلانتری آزادگان، فرهنگسرای کوثر در چهارراه آل آقا جنب پارک شهید درخشان، فرهنگسرای خانواده در بلوار جنب پارک فدک و سرای محله‌ی شهرک دولت آباد در سه راهی شرکت همه روزه آمادگی تحویل کتاب به علاقمندان را دارند.

انتهای پيام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها