به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
نماینده مردم شهرکرد در مجلس:
راستینه هفشجانی گفت: کشورمان باید در توسعه سیستم‌های نرم افزاری و بازدارنده همچون موضوعات دیگر پیشرفت مناسبی را داشته باشد تا توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.
کد خبر: ۴۲۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰ - 22November 2020

توسعه سیستم‌های بازدارنده از حملات سایبری دشمن ممانعت می‌کندبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، احمد راستینه هفشجانی نماینده مردم شهرکرد در مجلس در گفت‌وگویی به لزوم اهمیت پدافند غیرعامل برای جلوگیری از حملات سایبری اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه تمرکز بر مولفه‌های پدافند غیر عامل در تمام کشور‌های دنیا به عنوان یک اصل و ضرورت به شمار می‌رود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی افزود: جنگ‌های سایبری می‌توانند هزینه‌هایی را بر کشور‌ها تحمیل کنند که صد‌ها موشک چنین هزینه‌هایی را به وجود نیاورند؛ بنابراین یک حمله سایبری و هک اطلاعات سازمان‌های خدماتی می‌تواند نارضایتی گسترده و هزینه‌های سرسام آوری را بر کشور‌ها وارد کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زیرساخت‌های توسعه کشور باید در حوزه‌های نرم افزاری، سیستم‌های بازدارنده و محافظت کننده سامانه‌های ارتباطی همچون عرصه‌های دیگر به شدت ارتقا پیدا کنند؛ ناگفته نماند که کشورمان از آن دست کشور‌هایی بوده که اقدامات خوبی را در پدافند غیرعامل رقم زده و این پیشرفت نیز به شکلی بوده که دشمنان جمهوری اسلامی ایران نتوانسته‌اند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی عنوان کرد: در برهه‌های مختلف، سامانه‌های اینترنتی ما به گونه‌ای توسعه پیدا کرده که بدون نیاز به اتصال به شبکه اینترنت جهانی توانسته است خدمات و توسعه ارتباطات را به خوبی پیش ببرد.

راستینه هفشجانی اظهار داشت: سازماندهی شبکه ملی اطلاعات برای کشور بسیار حائز اهمیت است و البته گام‌های خوبی هم در این زمینه برداشته شده که باید تکمیل شوند و همچنین قانون پدافند غیرعامل هم بایستی مراحل پایانی خود را هر چه سریع‌تر طی کند، زیرا هر چه بیشتر به سمت تقویت سازمان پدافند غیرعامل به عنوان یک رکن اساسی نگه دارنده در برابر حملات دشمن حرکت کنیم به نفع کشور خواهد بود.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها