به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از سوی دبیرخانه این رویداد سینمایی اعلام شد.
کد خبر: ۴۲۸۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵ - 24November 2020

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» این رویداد را اعلام کرد.

بنابراعلام دبیرخانه، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» به شرح ذیل است:

نامزدهای بخش سینمایی

الف) بهترین فیلم سینمایی
1- 23 نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
2- آبادان یازده 60 - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)
3- شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
4- لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والی نژاد)
5- خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمی کیا، تهیه کننده حبیب والی نژاد)

ب) بهترین کارگردانی
1- خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمی کیا، تهیه کننده حبیب والی نژاد)
2- 23 نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
3- آبادان یازده 60 - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)
4- شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
5- لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والی نژاد)

ب) بهترین فیلمنامه
1- 23 نفر - (نویسنده و کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
2- شبی که ماه کامل شد - (نویسنده و کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
3- OMAR AND US (عُمَر و ما) – (نویسنده و کارگردان MARYNA ER GORBACH، MEHMET BAHADIR ER)
4- Palms Blood(دستان خونین) - (کارگردان Najdat Ismail Anzour، تهیه کنندهNoational Film Organization)
5- منطقه پرواز ممنوع - (نویسنده و کارگردان امیرداسارگر، تهیه کننده حبیب بامروت نژاد)


نامزدهای بخش تله فیلم
الف) بهترین تله فیلم
1- مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
2- ریشه ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)
3- اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
4- تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
5- آوازهای باد – (کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)


ب) بهترین کارگردانی تله فیلم:
1- اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
2- مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
3- تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
4- فرمانده – (علی عطشانی، تهیه کننده سیدمحسن طباطبایی پور)
5- ریشه ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)

ج) بهترین فیلمنامه تله فیلم:
1- مدیترانه – (نویسنده صابر ا... دادین، کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
2- اینجا خانه من است – (نویسنده و کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
3- آوازهای باد – (نویسنده و کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)
4- تو میمانی – (نویسنده مصطفی زندی، کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
5- ریشه¬ها – (نویسنده و کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)


نامزدهای بخش مستند کوتاه
الف) بهترین مستند کوتاه
1- سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)
2- کراس - (کارگردان احمد رحمانیان، تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)
3- و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)

ب) بهترین کارگردانی مستند کوتاه
1- کراس - (کارگردان احمد رحمانیان، تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)
2- و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)
3- -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- (تهیه کننده و کارگردان Georgi Kozhuharov و Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا))


ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه
1- سنگربان - (کارگردان ایوب مروانی، تهیه کننده شبکه خوزستان)
2- سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)
3- -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- - (تهیه کننده و کارگردان و نویسنده
Georgi Kozhuharov و Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا)

کاندیدهای مستند بلند بخش اصلی

الف) بهترین مستند بلند
1- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
2- موصل بعد از جنگ - (کارگردان مهیار زاهد، تهیه کننده مهدی مطهر)
3- فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی پور، تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)
4- نت های مسی یک رویا - (کارگردان رضا فرهمند، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
5- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)


ب) بهترین کارگردانی مستند بلند
1- نت های مسی یک رویا - (کارگردان رضا فرهمند، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
2- فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی پور، تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)
3- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
4- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)


ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند

1- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)
2- آتش در گلستان - (تهیه کننده و کارگردان حجت ا... اسحاقی اطربی)
3- مهدی عراق را بکش - (تهیه کننده و کارگردان عبدالرضا نعمت¬الهی)
4- عابدان کهنز - (کارگردان مجید رستگار، تهیه کننده امیر مهریزدان )
5- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح¬فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)

نامزدهای کوتاه داستانی
الف)بهترین فیلم کوتاه داستانی:
1- ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)
2- از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
3- مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
4- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
5- Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)


ب) بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی:
1- ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)
2- مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
3- از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
4- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
5- Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)

ج) بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی:
1- مثلا فیصل – (نویسنده حمید امینی، کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
2- از طرف لیلا – (نویسنده و کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
3- ئاکام – (نویسنده فرهاد تقی زاده، کارگردان حسین میرزا محمدی، تهیه کننده نوید میخک و انجمن سینمای جوانان ایران)
4- On the border (در مرز)– (کارگردان آبیلکاسیموف، تهیه کننده)
5- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)

نامزدهای نماهنگ
الف) بهترین نماهنگ
1- پرواز خاموش - (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)
2- فتح غریب - (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)
3- شب بارانی- (کارگردان امیر شاملو، تهیه کننده یاسر صانعی)
4- خونه ملت - (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)
5- Compassion (دلسوزی)– (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)

ب) بهترین کارگردانی نماهنگ:
1- خونه ملت و بزک – (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)
2- پرواز خاموش – (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)
3- فتح غریب – (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)
4- کنا هم باشیم – (کارگردان محمدرضا ملا عباسی، تهیه کننده صادق روشن)
5- Compassion(دلسوزی) - (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)

نامزدهای پویانمایی

بهترین فیلم پویا نمایی کوتاه:

1- The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت ویژه غیرمعمول آقای جی )– ( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano- برونو کاتانو)
2- BLEUET (آفتابگردان)- (کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)
3- این سو آن سو- (کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
4- کاش- (تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی)
5- وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد میشوند - (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)

ج) بهترین فیلمنامه پویانمایی:
1- این سو آن سو - (نویسنده و کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
2- کاش- (نویسنده، تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی )
3- وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد می شوند – (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)
4- BLEUET(آفتابگردان)-(کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)
5- The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت عجیب و غریب آقای جی )-( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano)

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها