به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به وقف کتابخانه‌‌ای توسط خانواده شهید بزرگوار مطلب شفیعی پیامی صادر کردند.
کد خبر: ۴۲۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۴ - 09March 2015

پیام رهبر انقلاب برای وقف کتابخانه‌ توسط خانواده شهید شفیعی

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به وقف کتابخانهای توسط خانواده شهید بزرگوار مطلب شفیعی (۱) پیامی صادر کردند.

این پیام در پاسخ به نامه درخواست دبیرکل نهاد کتابخانههای عمومی کشور از معظمله برای اعطای پیامی به منظور ماندگاری این حرکت فرهنگی از سوی خانواده شهید بزرگوار مطلب شفیعی و الگوسازی و تشویق و ترغیب وقف کتابخانه در میان آحاد جامعه، صادر شد که به شرح زیر است:

بسمه تعالی
به شهید عزیز درود میفرستم و نیز به این پدر و مادر صبور و آگاه و پرگذشت.
امید است حسنات و انوار ساطع از فداکاری این عزیزان و دیگر شهدا، و ایثارگران بزرگوار، سرمایه و ذخیرهی ماندگاری برای کشور و تاریخ ما باشد.

سید علی خامنهای
۱۳۹۳/۱۲/۱۱
 

۱) «مطلب شفیعی» شهید ۲۰ ساله از شهدای کربلای هشت شلمچه، و از اهالی یکی از روستاهای شهرستان بهاباد یزد و دانشجوی دانشگاه امام صادق تهران بود که پدر ۸۴ ساله و مادر ۸۲ ساله این شهید تنها منزل مسکونی خود را با زیربنای ۲۳۰ مترمربع وقف نهاد کتابخانه های عمومی کشور کردند. این کتابخانه با ۲۵۱ عضو و ۹۸۲۵ نسخه کتاب، طی سفر هفته گذشتهی دبیرکل نهاد کتابخانههای عمومی کشور به استان یزد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.


انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها