به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
فرهنگسرای خاوران با برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» به یاری کادر درمان کشور آمده است.
کد خبر: ۴۲۹۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷ - 30November 2020

همیاران سلامت یاری‌گران فرهنگی کادر درمان کشور می‌شوندبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، اسماعیل قضات‌لو رییس فرهنگسرای خاوران و دبیر اجرایی بخش جهادی پویش «همیاران سلامت» با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این بیماری؛ کادر درمانی کشور متحمل فشار زیادی شده است و اگر همیاری و کمک‌های مومنانه و جهادی در همه بخش‌های جامعه نباشد باید هر روز شاهد مرگ افراد بیشتری در جامعه باشیم. با این توصیفات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز تلاش دارد تا با راه اندازی کمپین‌های مردمی و نیز آموزش‌های غیر مستقیم؛ باری را از دوش نیروهای جان بر کف کادر درمان بردارد.

رییس فرهنگسرای خاوران گفت: به همین منظور با راه اندازی پویش مردمی «همیاران سلامت» در شهر تهران در پنج بخش «تولیدات رسانه‌ای»، «نیروهای جهادی»، «پاک کار»، «همیار کوچک» و «قدردانیم»، به یاری کادر درمان آمده‌ایم. در بخش اول با طراحی محتوا و تولیدlت رسانه‌ای به آموزش مردمی پرداخته‌ایم که هر روزه در صفحات مجازی تمام مراکز سازمان فرهنگی بارگذاری می‌شود.

وی افزود: بخش ساماندهی نیروهای جهادی به سه پویش دیگر تقسیم می‌شود. در «پیشگیران» از نیروهای خودجوش و مردمی داوطلب استفاده کرده و در مراکز پر تردد مانند ایستگاه‌های مترو، فروشگاه‌های بزرگ و میادین اصلی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند؛ تذکر دوستانه داده و با اهدا ماسک آنها را به رعایت بهداشت و سلامت جامعه دعوت می‌کنیم. در «درمانگران» از افرادی که به سن قانونی رسیده و داوطلب کار جهادی هستند ثبت نام می‌کنیم تا با حضور در بیمارستان‌ها یاری گر کادر درمان باشند. در «دیده بانان» با راه اندازی کانون‌های محلی و کمک نیروهای جهادی و داوطلب برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به اهالی هر محله استفاده می‌شود.

قضات‌لو در ادامه به بخش سوم و پویش «پاک کار» اشاره کرده و ادامه داد: در این پویش کسب و کارهای محلی و واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند تو سط کانون‌های جهادی شناسایی شده و به آنها لوح تقدیر داده می‌شود. همچنین نشان پاک کار بر روی درب محل فعالیت‌شان نصب می‌شود.

دبیر جهادی همیاران سلامت به بخش چهارم پویش «همیار کوچک» اشاره کرده و گفت: در این پویش از کودکان می‌خواهیم تا از نحوه استفاده از ماسک توسط خود و اطرافیان و شستوی مرتب دست‌ها عکس و فیلم تهیه کرده و در این کمین شرکت کنند. به کودکانی که در این پویش شرکت کنند نشان همیار کوچک سلامت اهدا می‌شود.

رییس فرهنگسرای خاوران در پایان گفت: بخش پنجم و آخرین فصل از این پویش به پاس قدردانی هر چند کوچک از زحمات کادر درمان اختصاص دارد. در پویش «قدردانیم» تصاویر و دلنوشته‌های مردم به همراه نقاشی کودکان و نوجوانان و دست سازهای هنری مردمی توسط جهادگران جمع آوری شده و در روز پرستار به کادر درمان اهدا می‌شود. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پرتال farhangsara.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار