رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

آزمایشگاه «سطح سه زیستی» حاصل تلاش شهید فخری‌زاده است

سردار جلالی، شهید فخری‌زاده را جزو سرداران شهید پدافند غیرعامل توصیف کرد و گفت: آزمایشگاه تمام‌ایرانی «سطح سه زیستی» حاصل همت و مدیریت این شهید گرانقدر است.
کد خبر: ۴۲۹۲۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳ - 01December 2020

آزمایشگاه «سطح سه زیستی» حاصل تلاش شهید فخری‌زاده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفت‌وگویی درباره نقش و جایگاه شهید فخری‌زاده در ارتقای توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات نوین، اظهار داشت: امروز مقوله دفاع، تنها شامل مسائل نظامی نیست، بلکه عرصه تهدیدات گسترده‌تر و به حوزه‌هایی همچون پدافند سایبری، شیمیایی، زیستی و پرتوی کشیده شده است؛ از سوی دیگر یکی از رسالت‌های وزارت دفاع، پشتیبانی از نیرو‌های مسلح کشور است و پدافند غیرعامل به‌عنوان بخش مکمل دفاع نظامی کشور مجموعه‌ای از ماموریت‌های خود را با استفاده از ظرفیت‌های وزارت دفاع به ویژه سازمان «سپند» انجام می‌دهد.

اقدامات سازمان سپند در ارتقای توان پدافند زیستی کشور
وی با بیان اینکه یکی از بازوان توانمند وزارت دفاع، سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) است، تصریح کرد: این سازمان تحت مدیریت شهید فخری‌زاده همراهی و همکاری بسیار زیادی با سازمان پدافند غیرعامل کشور داشته است، برای مثال در عرصه پدافند زیستی سازمان سپند به ارتقای ظرفیت‌های فنی و تخصصی کشور به‌ویژه از نظر آزمایشگاهی و ساخت تجهیزات پیشرفته مانند آزمایشگاه سیار سطح ۳ ایمنی زیستی (BSL-۳) سیار پرداخته، که موجب ارتقای توان دفاع بیولوژیک کشور شده است.

سردار جلالی با بیان اینکه این توفیقات بدون همکاری شهید فخری‌زاده در راس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع میسر نمی‌شد، خاطرنشان کرد: در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا هم این سازمان وظایف بسیار خطیری را برعهده گرفت که برخی از آن‌ها تولید کیت‌های تشخیصی و موضوع راهبردی تولید واکسن بود که امروز در آستانه ورود به آزمایش‌های انسانی است.

نقش‌آفرینی شهید فخری‌زاده در تجهیز شهر‌ها به تجهیزات مقابله با تهدیدات CBRNE
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه شهید فخری‌زاده مبدع صنعت پدافند غیرعامل در حوزه‌های CBRNE است به کمک‌های سازمان سپند در زمینه ارتقای توانمندی‌ها در حوزه مقابله با تهدیدات نوین اشاره و تصریح کرد: ما طی سال‌های گذشته به کمک سازمان سپند و شخص شهید فخری‌زاده، آتش‌نشانی‌های بیش از ۵۰ شهر را به تجهیزات بومی و پیشرفته مقابله با تهدیدات CBRNE مجهز کردیم که بخشی از آن‌ها در شرایط مقابله با کرونا به کمک کشور آمد.

سردار جلالی با اشاره به زحمات شهید فخری‌زاده در سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی در حوزه پدافند پرتوی نیز گفت: سازمان پدافند غیرعامل با کمک و مشارکت سپند در طرح‌ریزی اقدامات پدافندی در استان‌های هسته‌ای اقدامات ارزشمندی انجام داد که ایجاد ظرفیت‌های عملیات پدافندی، درمانی و... از جمله آنهاست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: شهید فخری‌زاده از شهدای مظلوم کشور است و ابعاد خدمات و دستاورد‌های او برای امنیت و سلامت مردم و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی به حدی است که حتی امروز هم نمی‌توان به طور کامل در خصوص این اقدامات سخنی به میان آورد.

جلالی افزود: ولایت‌مداری شهید فخری‌زاده به حدی بود که اوامر و منویات مقام معظم رهبری را بر همه چیز مقدم می‌دانست.

سردار جلالی با اشاره به اینکه آن شهید از دانشمندان متخصص در امور هسته‌ای بود، افزود: عمده فعالیت سازمان سپند نیز در مباحث هسته‌ای مربوط به مباحث پدافند پرتوی است.

شهید فخری‌زاده جزو سرداران شهید پدافند غیرعامل است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: شهید فخری‌زاده، فخر شهدای هسته‌ای و جزو سرداران شهید پدافند غیرعامل است.

وی با بیان اینکه بدون شک انگیزه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از به شهادت رساندن شهید فخری‌زاده، ضربه زدن به توان دفاعی و بازدارندگی کشور، بوده است، تصریح کرد: من به ضرس قاطع به ملت عزیز ایران اطمینان می‌دهم که این شهید با اقدامات مجاهدانه و نشر دانش خود، سنگ بنای پروژه‌های عظیم علمی دفاعی را ایجاد و شاگردانی مکتبی و انقلابی تربیت کرده است که راه او را ادامه خواهند داد و این علم هیچ‌گاه بر زمین نخواهد ماند.

سردار جلالی با بیان اینکه مظلومیت شهید فخری‌زاده، از سایر ویژگی‌هایش بارزتر بود، تصریح کرد: خاصیت مردان بزرگی همچون شهیدان حاج قاسم سلیمانی، طهرانی‌مقدم و فخری‌زاده این است که در زمان حیات تکیه‌گاه مردم و الهام‌بخش نسل جوان و پس از شهادت سبب‌ساز اتحاد و انسجام ملت در ایستادگی در برابر دشمنان خواهند بود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار