به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵
حجت الاسلام مصلحی:
رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس با تاکید بر نقش موثر هیأت‌های خانگی در کاهش معضلات اجتماعی اظهار داشت: ضرورت دارد هیأت‌های خانگی با حال و هوای فرهنگ دفاع مقدس احیا شود.
کد خبر: ۴۳۳۳۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲ - 25December 2020

هیئت‌های خانگی با محتوای فرهنگ دفاع مقدس احیا شود/ نقش موثر هیئت‌ها در کاهش معضلات اجتماعی///////// در حال تکمیلبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قم، حجت الاسلام والمسلمین «حیدر مصلحی» رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه بین این سازمان و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: بر اساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری، دفاع مقدس آکنده از گنجینه‌های فراوان است که باید فتح و دسترسی به آن میسر شود.

وی با اشاره به خاطره بازدید خود از لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس، افزود: گنجینه عظیم سال‌های ایثار و شهادت شخصیت‌هایی همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را پرورش داده و نکته ظریفی که مطرح است این است که تربیت شخصیت‌هایی، چون این سردار شهید حاصل ارتباط حوزه و دفاع مقدس و تاثیر حضور روحانیون در جبهه است.

مصلحی با بیان اهمیت پرداختن به نقش بانوان در دفاع مقدس تصریح کرد: نقش بانوان و مادران بسیار قابل توجه است، زیرا که فرزندانی، چون حاج قاسم را تربیت کرده اند و لذا باید بیش از پیش به تاثیر نقش تربیتی خواهران پرداخت.

وی با اشاره به خاطره‌ای از دوران جنگ یادآور شد: در اواخر دوران دفاع مقدس نیرو کم بود و جبهه‌ها دچار مشکل شده بود، مرحوم آیت الله حائری شیرازی در یک سخنرانی گفتند که ما یک سرمایه‌ای به نام بانوان را داریم که از آن غافلیم و بانوان در هیأت‌های مذهبی باید بچه‌ها را برای حضور در جبهه تشویق کنند و این بود که بعد از یک ماه، فرماندهان لشکر‌ها از فراوانی نیرو سخن می‌گفتند.

رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس ادامه داد: در زمینه استخراج گنجینه‌های دفاع مقدس هنوز جای کار بسیاری وجود دارد و باید در همه ابعاد آن کار کنیم.

وی با اشاره به نقش تربیتی مادران در تربیت شخصیت‌هایی همچون شهید ردانی پور گفت: این روحانی شهید تا رده فرمانده لشکری پیش رفت و به لحاظ معنوی بسیار تاثیرگذار بود؛ همواره به دنبال گمنامی بود و همانطور که آرزو داشت، پس از شهادت هیچ چیزی از پیکر او باقی نماند.

مصلحی ادامه داد: خواهران طلبه با بهره‌گیری از فرهنگ دفاع مقدس، بحث‌های تربیتی را به حیطه حوزه ایثار و شهادت و فعالیت‌های جهادی ببرند.

وی با اشاره به موضوع ایجاد دو واحد درس آشنایی با دفاع مقدس در حوزه‌های علمیه خواهران بر اساس تفاهم‌نامه تصریح کرد: ان شاءالله خواهران با حال و هوای فرهنگ دفاع مقدس هیأت‌های خانگی را احیا کنند، زیرا تربیت انسانی‌های بزرگ و حل معضلات اجتماعی بخشی از کارکرد‌های مطلوب هیئات محسوب می‌شود.

رییس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس تاکید کرد: محور کار حوزه‌های علمیه پرورش و تربیت است و باید بتواند در نسل‌های جوان موفق باشد و از این رو ضرورت دارد از تجربه دفاع مقدس بهره‌مند شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار