به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
وزیر دفاع:
امیر سرتیپ حاتمی گفت: برای دنبال کردن ایده‎های سردار سلیمانی در جنگ با تکفیری‌ها سرفصل‎هایی را در وزارت دفاع ایجاد کرده‌ایم.
کد خبر: ۴۳۵۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲ - 02January 2021

دنبال کردن ایده های سردار سلیمانی در وزارت دفاعبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‎پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امشب در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین برگزار شد، با اشاره به اینکه شما جوانان حزب اللهی در این دانشگاه جمع شده اید تا کار آزموده شوید و‌ بتوانید مقدرات کشور را در دست بگیرید، اظهار داشت: شهید سلیمانی ابعاد متعددی دارد که در این روزها درباره آنها سخن‎های متعددی عنوان شده البته علی رغم همه این سخن ها باز هم کم است اما یکی از ابعاد شهید سلیمانی که کمتر درباره آن مطلبی بیان شده، مدیریت راهبردی این شهید سرافراز است.

وی افزود: امروز‌ بدون تردید موقعیت کشورمان در طول چند دهه گذشته بی سابقه است؛ موقعیتی که در دوران انقلاب اسلامی ایجاد شده بی نظیر و ممتاز است؛ بخشی از این موقعیت جغرافیایی است، موقعیتی که دشمنان دنبال آن هستند تا فرسایش ژئوپلتیکی را برای ایران بوجود آوردند اما باید بدانند این به سادگی میسر نمی شود.

وزیر دفاع با اشاره به موقعیت راهبردی ایران ادامه داد: اینکه از سوی دشمنان عنوان می شود جمهوری اسلامی ایران باید حضورش را در منطقه کم کند بواسطه تضاد در منافعی است که دیگران در این منطقه دنبال آن هستند؛ امروز در منطقه شاهدیم که کشورهایی منافع خود را در تبعیت از قدرت های فرامنطقه‌ای دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه هزینه استقلال ایران، تحریم، شهادت، اسارت و جانبازی است، اضافه کرد: قدرت های فرامنطقه ای دنبال این هستند تا ایران اسلامی ضعیف و وابسته باقی بماند اما ما طی این سال ها دنبال حفظ استقلال و افزایش قدرت هستیم و برای این هدف هم هزینه های بسیاری تاکنون دادیم.

امیر حاتمی با تاکید بر راهبردی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: داشتن اندیشه و برنامه راهبردی، تسلیحات راهبردی و‌ عمق راهبردی از جمله راهبردهای جمهوری اسلامی ایران است؛ بواسطه عمق جغرافیایی که داریم باعث شده تا دیگران همواره ادعا می‌کنند ایران باید از منطقه غرب آسیا یعنی از خلیج فارس تا غرب مدیترانه برود و برای این کار جنگ های متعددی انجام دادند و ‌حتی گروه های تروریستی را در این منطقه بوجود آوردند تا بلکه به خواسته های خود برسند اما حضور راهبردی ایران مانع تحقق خواسته های آنها شد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح ما جزو بهترین های نیروهای مسلح در جهان است، بیان داشت: همه توانمندی های علمی، تسلیحاتی و‌ مالی خود را برای حمایت از تروریست ها پای کار آوردند تا این منطقه یکپارچگی را از دست بدهد و امنیت رژیم صهیونسیتی تامین شود اما علی رغم همه این تلاش ها سلاح های راهبردی ایران که توسط نیروهای مقاومت مورد استفاده قرار گرفت، مانع تحقق اهداف آنها شد.

وزیر دفاع در ادامه عنوان کرد: سر فصل خاصی برای دنبال کردن ایده های شهید سلیمانی در مبارزه با تکفیری ها در وزارت دفاع ایجاد کردیم و در حال دنبال کردن آن هستیم.

وی تاکید کرد: عاملان ترور سردار سلیمانی باید بدانند انتقام این شهید گرفته خواهد شد البته انتقام بزرگ خروج آمریکایی ها از منطقه است با این وجود عاملان و‌ آمران به شهادت رساندن سردار سلیمانی هم مجازات خواهند شد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها