به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
وزیر دفاع:
امیر حاتمی با اشاره به وجود شواهد جدی در مورد نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری‌زاده، گفت: مبارزه جهانی با تروریسم و خشونت نیازمند کنار گذاشته شدن رفتار‌های دوگانه در مبارزه با تروریسم دولتی است.
کد خبر: ۴۳۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸ - 06January 2021

مبارزه جهانی با تروریسم، نیازمند کنار گذاشته شدن رفتار‌های دوگانه است/ شواهد جدی در مورد نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده وجود داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با ارسال پیامی به وزرای دفاع بیش از ۶۰ کشور جهان، ضمن اشاره به ابتکارات و دستاورد‌های شهید دکتر فخری‌زاده در حوزه‌های علمی و پژوهشی به‌ویژه تولید ابزار و تجهیزات مقابله با کرونا، بر کنار گذاشتن رفتار‌های دو گانه در مبارزه با تروریسم دولتی تأکید کرد و خواستار پیوستن جامعه جهانی به محکومیت این حرکت غیر انسانی غیر قانونی و جنایت‌آمیز شد.

وزیر دفاع در این پیام با اشاره به سابقه دخالت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی به ویژه سرویس اطلاعاتی رژیم اشغالگر صهیونیستی (اسرائیل) در ترور دانشمندان ایرانی تصریح کرد: شواهد جدی در مورد نقش این رژیم در این ترور نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سکوت در مقابل این اقدام را عامل تکرار آن و ناامنی در جهان می‌دانیم، بر مجازات آمرین و عاملین این جناب تاکید و عنوان کرد: حق خود را برای پاسخگویی به آن محفوظ می‌دانیم.

وی در بخش دیگری از این پیام تصریح کرد: بدون تردید مبارزه جهانی با تروریسم و خشونت نیازمند کنار گذاشتن رفتار‌های دوگانه در مبارزه با تروریسم دولتی است. از این رو جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از قربانیان تروریسم و خشونت، که در طول چهار دهه گذشته ۱۷ هزار نفر از شهروندان و مقامات عالی کشور را در نتیجه اقدامات تروریستی از دست داده، ضمن محکومیت این اقدامات خواستار پیوستن جامعه جهانی به محکومیت این حرکت غیر انسانی، غیر قانونی و جنایت‌آمیز که خلاف اصول بنیادین حقوق بشر، حقوق بین الملل و اصول مصرح در منشور ملل متحد است، می‌باشد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار