به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۳
بیانیه خانواده شهید فخری‌زاده؛
خانواده شهید فخری‌زاده در بیانیه‌ای تأکید کردند که سردمداران صهیونیسیم جهانی با رویش‌های جوانان برای همیشه نام «شهید دکتر محسن فخری‌زاده» را فراموش نخواهند کرد که با شهادتش هزاران فخری‌زاده وارد عرصه علم و دانش خواهند شد.
کد خبر: ۴۳۶۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲ - 07January 2021

تلاش برای تخریب چهره ایشان توسط «تروریسم رسانه‌ای» غربی – عربی/ هزاران فخری زاده وارد عرصه علم و دانش خواهند شدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، خانواده شهید دانشمند دکتر «محسن فخری‌زاده» به مناسبت چهلمین روز شهادت این شهید والامقام بیانیه‌ای صادر کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«انْتَقَمْنا مِنَ الَّذینَ أَجْرَمُوا وَ کانَ حَقًّا عَلَیْنا نَصْرُ الْمُؤْمِنینَ»

چهل روز است که دشت پر لاله ملت بزرگ ایران، از خون سرباز دیگری، رنگین شد. سربازی که در پیمان وفاداری در جهت پیشرفت علمی کشورش، سال‌ها مجاهدت ورزید و تهدید دشمنان، تطمیع زرسالاران و کم و زیاد بهره‌مندی‌های دنیایی تردیدی در مسیرش به وجود نیاورد. همسر، پدر و عزیز ما دکتر «محسن فخری‌زاده» برای اعتلای کشورش به بی‌نیازی علمی در جهانی که حتی رساندن دارو برای بیماران سرطانی و صعب‌العلاج برای مردمان این سرزمین تحریم شده، تلاش می‌کرد و در مسیر این تلاش نه سیاست‌زده بود که منافع جناحی را بر خواست ملی ترجیح دهد و نه تمایل داشت که در پیشگاه رسانه‌ها خودش را نشان داده و خودنمایی کند.

بعد از ترور فیزیکی این شهید که نتیجه تلاش بیش از ۲ دهه «تروریسم دولتی» بود، حال تلاش برای تخریب چهره ایشان توسط «تروریسم رسانه‌ای» غربی - عربی در دستورکار قرار گرفته است؛ که تلاشی مذبوحانه برای تحت‌الشعاع قرار دادن مطالبه انتقام از عاملان و آمران این جنایت دردناک می‌باشد.

در مکتب ما اعتقاد بر این است که شهادت، اجر مجاهدت است و شهید پیش از قتیل شدن، در طی مسیر امتحان الهی صاحب لیاقت مقام شهادت می‌شود، این لیاقت از اعتقاد بی‌شائبه و تلاش خالصانه و مجاهدانه برای پیشرفت مردم ایران، امت اسلام و همه ملت‌های آزادی‌خواه جهان حاصل شد و با شهادت امضایی جاودانه یافت.

خون‌هایی که نهال اسلام، تشیع و مجد و عظمت ایران عزیز را آبیاری می‌کند، آرزومند سرزمینی بودند که مردم در زیر بیرق اسلام صاحب علم و قدرت و رفاه باشند. دکتر فخری‌زاده، شهید مجاهدی بود که طبق فرمایش این حدیث شریف که «مداد العلما افضل من دماء الشهدا» تلاش می‌کرد هر روزِ ایران نسبت به قبل در یک پله بالاتر قرار بگیرد تا دشمن طمع نزدیکی به هیچ نقطه‌ای از آن را نداشته باشد. پیام این شهادت ایستادگی توأم با وحدت است و چنین خون‌هایی ریخته شده است تا همگی «اشداء علی الکفار و رحما بینهم» باشیم؛ و براساس شعری از خواجه حافظ شیرازی که همیشه توسط ایشان زمزمه می‌شد:

«فیض روح‌القدس ار باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آن‌چه مسیحا می‌کرد»

نسبت به آینده راهی که ایشان شروع کرده امیدواریم و امید و انتظار داریم تا جوانان این مرز و بوم در مسیر اعتلای علمی کشور سر از پا نشناسند.

سردمداران صهیونیسیم جهانی با رویش‌های جوانان برای همیشه نام «شهید دکتر محسن فخری‌زاده» را فراموش نخواهند کرد که با شهادتش هزاران فخری‌زاده وارد عرصه علم و دانش خواهند شد؛ همان‌گونه که با شهادت علی‌محمدی، شهریاری، رضایى نژاد، احمدی‌روشن و حاج قاسم سلیمانی نه‌تنها در مسیر ملت ایران خلیل ایجاد نشد که روح تازه‌ای به مقاومت ملت ایران در مقابل استکبار دمیده شد.

سپاس بی‌کران خود را خدمت مقام معظم رهبری که با ابراز لطف خود اجر مجاهدت و زحمات شهید ما را تأیید فرمودند، تقدیم می‌نماییم. بیانیه معظم له و تعابیر حکیمانه ایشان مانند دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی و عنصر علمی کم‌نظیر در شرایطی که سخنان ناروایی از برخی افراد و رسانه هایشان گفته می‌شد، سبب تسلی خاطر و چون همیشه فرقان حق و رسواکننده باطل بود. همچون همیشه قدردان ملت ایران، مجامع دانشگاهی، اقشار و اصناف مختلف، هنرمندان، شاعران و مداحان و همه آنانی که با ابراز لطف خود با ما همدردی کردند هستیم و از همه مسئولان لشکری و کشوری به‌ویژه وزیر محترم دفاع و همه همکاران این وزارتخانه که با ما همراهی کردند سپاسگزاری می‌نماییم و بر دو مطالبه مطرح شده در پیام مقام معظم رهبری یعنی «پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هائی که وی بدان‌ها اشتغال داشت» تأکید می‌نماییم.

خداوند شهید ما را همنشین اولیا و انبیا گرداند و با پیوستن به همه شهدایی که در راه اعتلای ایران اسلامی جان خویش را بذل نمودند، ما را از کمک‌های معنوی و شفاعتش بی بهره نگرداند.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار