به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
محمدعلی الحوثی:
عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که کشور آمریکا منبع تروریسم است و دولت مستقر در این کشور نیز سیاست تروریستی در پیش گرفته است.
کد خبر: ۴۳۶۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰ - 11January 2021

آمریکا منبع تروریسم و سیاست دولت ترامپ تروریستی استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد علی الحوثی» عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که آمریکا، منبع تروریسم است.

شبکه خبری الجزیره به نقل از الحوثی گزارش داد که سیاست دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، یک سیاست تروریستی است.

وی تصریح کرد: سیاست‌های دولت ترامپ، نشانگر بحران تفکر و یک رفتار محکوم است و «ما نیز حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دانیم».

اظهارات الحوثی در واکنش به ادعای «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده است که از تصمیم خود برای اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور جهت تروریستی اعلام کردن انصارالله خبر داد.

در حالی که این ائتلاف سعودی-اماراتی است که نزدیک به شش سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد، اما پامپئو جنبش انصار الله را که در حال دفاع از مردم یمن و مقاومت در برابر متجاوزان سعودی و اماراتی است، به «اقدامات تروریستی» متهم کرد.

وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به حجم گسترده تسلیحات مرگباری که از کشورش و دیگر دولت‌های متحد واشنگتن (مانند انگلیس و فرانسه) به دست سعودی‌ها و اماراتی‌ها رسیده و بر سر مردم یمن و زیرساخت‌های آن ریخته می‌شود، ایران را به دخالت در این جنگ متهم کرد.

در بیانیه پمپئو به‌صورت مستقیم اذعان شده که تروریستی شناختن جنبش انصار الله، می‌تواند وضعیت بحران انسانی در یمن را وخیم‌تر کند و این در حالی است که مردم یمن نزدیک به ۶ سال است به دلیل محاصره زمینی، دریایی و هوایی رژیم‌های سعودی و اماراتی از کمبود تجهیزات پزشکی و مواد غذایی رنج می‌برند.

این اقدام آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که تا کمتر از ۱۰ روز دیگر «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا قدرت را از دونالد ترامپ تحویل خواهد گرفت.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار