به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و پژوهشکده تاریخ معاصر برگزار می‌شود.
کد خبر: ۴۳۶۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲ - 11January 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‎پرس، دبیرخانه اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان دعوت می‌کند با ثبت‌نام در تارنمای اینترنتی www.tarikhsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به این دبیرخانه ارسال کنند.

اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با هدف، ارتقای فرهنگ و حافظه تاریخی جامعه اسلامی ایران و حفظ استقلال و هویت فرهنگی، شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها)، کمک به اعتلای سطح دانش تاریخی و فرهنگ مکتوب، مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی، حمایت و تشویق مؤلفان و پدیدآورندگان متعهد و متخصص سراسر کشور در این حوزه در بهمن ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

آثار منتشرشده در بازه زمانی ۱۳۵۷ ـ ۱۳۹۷ (گام اول انقلاب) در جشنواره قابل بررسی و داوری خواهند بود. بر اساس این فراخوان، کتاب‌های ارسال باید دارای برگة اعلام وصول باشند و جزو کتاب‌های کمک‌درسی و عکس‌برداری‌شده نباشند.

فقط آثاری در جایزه کتاب انقلاب اسلامی داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت نام را در تارنمای این جایزه پر کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند.

داوری آثار مربوط به بازه زمانی ۱۳۵۷ ـ ۱۳۹۵ در قالب تشویقی ـ رقابتی و آثار مربوط به سال‌های ۱۳۹۶ ـ ۱۳۹۷ در قالب ضوابط رقابتی صورت می‌گیرد. آثار دریافت‌شده بازگردانده نخواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار تألیف، ترجمه و تصحیح خود را در حوزة تاریخ انقلاب اسلامی (ریشه‌ها و پیامدها) در بخش‌های کلیات (دانشنامه‌های تخصصی، کتابشناسی توصیفی تحلیلی و روز شمار)، خاطرات، زندگی‌نامه و شرح‌حال‌نویسی، مستندنگاری (سفرنامه‌نویسی، یادداشت‌های روزانه و عکس نوشت)، تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی، تاریخ شفاهی، اسناد و پژوهش‌های اسنادی، رمان تاریخی و کودک و نوجوان به این جایزه ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار به اولین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی ۱۰ بهمن ماه سال جاری است و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، الهیه، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، نبش خیابان چناران، پژوهشکدة تاریخ معاصر، پلاک ۱۵، کد پستی: ۱۹۶۴۹۶۴۳۵۳ ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۶۰۸۶۹۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها