به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
با حضور «دارابی» معاون امور استان‌های رسانه ملی، «طالبی» استاندار یزد تفاهم نامه ساخت سریالی با محوریت شخصیت‌های انقلابی استان یزد امضاء شد.
کد خبر: ۴۳۶۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰ - 12January 2021

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، با حضور «دارابی» معاون امور استان‌های رسانه ملی، «طالبی» استاندار یزد تفاهم نامه ساخت سریالی با محوریت شخصیت‌های انقلابی استان یزد امضاء شد.

در این دیدار دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه مخاطب اصلی سریال‌هایی که با محوریت شخصیت‌های انقلابی تولید می‌شوند، جوانان هستند گفت: باید تاریخ انقلاب را به درستی برای آن‌ها روایت کنیم.

علی دارابی در آیین امضای تفاهم‌نامه ساخت سریالی با موضوع مبارزات انقلابی مردم خداجوی استان یزد در دوران انقلاب اظهار کرد: لازم است جایگاه و سیره اخلاقی و مبارزاتی شهدای شاخص انقلاب به ویژه شهید والامقام شهید صدوقی در قالب‌های گوناگون هنری و رسانه‌ای برای نسل امروز به خوبی ترسیم شود و یکی از بهترین ساختار‌ها برای این مهم، قالب نمایشی است.

وی افزود: در ساخت این سریال باید به نقش تاثیرگذار شهدای شاخص و مردم انقلابی یزد در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته شود و برای این منظور باید از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت.

معاون امور استان‌های صدا و سیما خاطرنشان کرد: هر چند قهرمان داستان این مجموعه زندگی یکی از شخصیت‌های شاخص و انقلابی کشور در استان یزد است، ولی باید با نگاهی هنرمندانه، سریالی قصه‌گو و جذاب داشته باشیم تا نسل جوان برای تماشای آن مشتاق باشند.

وی ادامه داد: علاوه بر این باید از این رهگذر به معرفی ظرفیت‌های استان یزد در ابعاد تاریخی، فرهنگی و اجتماعی نیز بپردازیم.

محمد علی طالبی استاندار یزد هم در سخنانی با بیان اینکه معرفی این استان به عنوان یک مطالبه اجتماعی مطرح است گفت: باید برای معرفی تاریخ، فرهنگ و ظرفیت‌های یزد تلاش کنیم و یکی از راهکار‌های این مهم، ساخت مجموعه‌های نمایشی فاخر تلویزیونی است.

وی افزود: حقیقت آن است که در خصوص شخصیت‌های شاخص استان یزد کار زیادی صورت نگرفته و هر چند کتاب‌های مختلفی راجع به آن‌ها به رشته تحریر در آمده، اما کافی نیست، زیرا استفاده از ساختار‌های دیگر هنری مثل فیلم و سریال، نقش و تاثیر به مراتب بیشتری در روزگار ما دارد.

این تفاهم نامه باحضور دارابی معاون استان‌های رسانه ملی، استاندار یزد، «پهلوانیان» مدیرکل صداوسیمای یزد و «فاطمی» رئیس مرکز سیمای استان‌ها در تهران منعقد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار