به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
سردار کارگر در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس:
سردار کارگر با تاکید بر اینکه تجلیل از پیشکسوتان کار بسیار بزرگی است، گفت: پیشکسوتان آینه‌ای برای کسانی است که امروز می‌خواهند از کشور دفاع کنند.
کد خبر: ۴۳۷۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵ - 18January 2021

تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس اقدام بسیار ارزشمندی بود/ لزوم توجه به ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دوران دفاع مقدسبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح امروز (دوشنبه) در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود، اظهار داشت: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است؛ خوشبختانه برنامه‌های خوبی برای گرامیداشت این رویداد مقدس کشورمان پیش‌بینی شد تا مردم در سراسر کشور بتوانند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

وی گفت: مهم‌ترین برنامه‌ای که برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس در نظر گرفته شده بود، ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که این ارتباط صورت گرفت و توانستیم از بیانات و فرمایشات معظم‌له بهرهمند شویم.

سردار کارگر در ادامه با بیان اینکه تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت کار بسیار بزرگی بود و همه دستگاه‌های لشکری و کشوری بسیج شدند تا این مراسم به‌نحو احسن برگزار شود، تصریح کرد: تجلیل از پیشکسوتان کاری بزرگ و در عین حال لازم بود؛ موضوع پیشکسوتان موضوع فوق‌العاده مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: پیشکسوتان آینه‌ای برای کسانی هستند که امروز می‌خواهند از کشور دفاع کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف ایرانی‌ها و مسلمان این است که یاد شهدا را گرامی بدارند، بیان داشت: مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوشبختانه در سال‌های گذشته به‌ویژه در پنج سال اخیر کار‌های بزرگی در زمینه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انجام داده است که این اقدامات، اقدامات ارزشمندی بوده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بعد از اینکه سند راهبردی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصویب و ابلاغ شد؛ فعالیت ما در این مجموعه بر مبنای این سند راهبردی شکل گرفت و پیشرفت و موفقیت ما در برنامه‌های پیش‌بینی شده نشان داد که وقتی یک تشکیلات با برنامه حرکت کند، می‌تواند موفق باشد.

سردار کارگر گفت: در این هشت سال که در بنیاد حضور داشته‌ام، حس می‌کنم که ابعاد زیادی از دفاع مقدس را نشناخته‌ایم و هر چه که جلو می‌رویم ابعاد جدیدی برای ما باز می‌شود.

وی با تاکید بر توجه قرار دادن فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۳۱ شهریور، افزود: مقام معظم رهبری در این فرمایشات به بسیاری از شبهات دفاع مقدس پاسخ دادند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در حال حاضر در ایام عملیات پیروزمندانه کربلای ۵ قرار داریم، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند که شب‌های این عملیات، شب‌های قدر انقلاب بوده و آن‌‌هایی که این ایام را فراموش کنند از اردوگاه انقلاب خط می‌خورند.

سردار کارگر تصریح کرد: در این دو روز که این همایش برگزار می‌شود، علاوه بر ارائه گزارش، باید توجه کنیم که دنبال چه کارهایی برویم؛ من مخالف گردش کار و ارائه عملکرد نیستم، اما دوستانی که صحبت می‌کنند باید بگویند که در آینده می‌خواهند چه کار بکنند.

وی با بیان اینکه باید ایرادات و اشکالات کارهایمان مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: ما باید نگاه به پشت سر داشته باشیم، اما نباید در گذشته بمانیم‌ و از گذشته فقط باید درس بگیریم و بیاموزیم. در این همایش دو روزه بگوییم در آینده باید چه کار کنیم و ایرادات و اشکالات را رفع کنیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه هنوز در مورد موضوع دفاع مقدس در خط مقدم گیر کرده‌ایم و فقط آنجا را بیان می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در مورد حاج قاسم سلیمانی نیز همین طور است؛ چیزی که از حاج قاسم و مقاومت می‌گوییم فقط از نبرد است و به فعالیت‌های این فرمانده بزرگ در ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... نپرداخته‌ایم.

سردار کارگر با تاکید بر اینکه بیشتر به مسائل احساسی دفاع مقدس پرداخته‌ایم، گفت: احساسات مهم است، اما به مسئله عقلانیت در دفاع مقدس نپرداخته‌ایم؛ به موضوعات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دفاع مقدس نپرداخته‌ایم؛ در انعکاس دفاع مقدس از خط مقدم بیرون نیامدیم حتی به مراکز شهرها هم نرسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه بسیج و سپاه متولد دوران هشت سال دفاع مقدس هستند، گفت: ارتش در دفاع مقدس متحول شد؛ هنر و پزشکی ما نیز در این دوران متحول شدند؛ الگوی سازندگی ما نیز در دفاع مقدس ساخته شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: مگر نگفته‌اند که مساجد سنگر بوده‌اند، بنابراین چرا نتوانسته‌ایم فعالیت مساجد را خوب نشان دهیم؟

سردار کارگر تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس رو به جلو حرکت کرده و رضایتمندی فرمانده معظم کل قوا و ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس را کسب کرده است؛ امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم و همانطور که در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتیم به قدر ۲۰ سال کار کرده‌ایم؛ اما به قدر ۵۰ سال کار مانده است و هرچه که به جلو می‌رویم، ابعاد جدیدی از دفاع مقدس رو به ما باز می‌شود.

وی که در حضور فرمانده نیروی انتظامی سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه باید بررسی کنیم که در دفاع مقدس در موضوع انتظامی چه کرده‌ایم، یادآور شد: از نیروی انتظامی باید تشکر کنم؛ امیدواریم امسال وضعیت طوری شود که از راهیان نور بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها