به روز شده در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۶
در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «شبکه رادیویی انقلاب» با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی به صورت ۲۴ ساعته به روی آنتن می‌رود.
کد خبر: ۴۳۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹ - 18January 2021

راه اندازی «شبکه رادیویی انقلاب» با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامیبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به همت معاونت صدای رسانه ملی «شبکه رادیویی انقلاب» با شعار صدای گفتمان انقلاب اسلامی و با هدف تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی فعالیت خود را از ابتدای بهمن تا پایان بهمن ماه بر روی موج اف ام ۵/۹۵ به صورت ۲۴ ساعته به روی آنتن می‌رود.

رضا کوچک‌زاده مدیر این شبکه فصلی در خصوص هدف راه اندازی رادیو انقلاب اظهار داشت: رادیو به‌عنوان یک رسانه گرم، صمیمی و همراه، می تواند در هدایت افکارعمومی نقش بسزایی داشته باشد. تبدیل ایام دهه فجر به یک جشن بزرگ ملی با مولفه های قوی گفتمانی و هویتی به عبارت دیگر باورمندی عمیق مردم به شالوده های انقلاب اسلامی ایران و ارزش های محوری آن به همراه احساس غرور ملی و شادمانی ذاتی موجود در این برهه زمانی، همگی سبب شد تا «رادیو انقلاب»  از سال 93 در کنار سایر شبکه های رادیویی ملی پا به عرصه وجود بگذارد و در ایام بهمن فعالیت و برای مخاطبان تولید برنامه داشته باشد و تلاش داریم در این رادیو، گفتمان ممتاز و پیشرو انقلاب اسلامی را با محوریت ایده «ما می توانیم» به نحو مطلوبی انعکاس دهیم و سعی ما بر این است که «رادیو انقلاب» بتواند آئینه تمام نمای پویایی ملت انقلابی ایران باشد.

وی در ادامه بیان داشت: همچنین تبیین و بازخوانی آرمان ها، اهداف و اصول انقلاب اسلامی از مهمترین اهداف محوری این رادیو است. این رادیو وظیفه دارد به صورتی ویژه  به بسیاری از پرسش‌های نسل های نوپا در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دینی و غیره پاسخ بدهد و جهان ترسیم شده انقلاب اسلامی در فراروی نسل نوین ملت ایران را به نحوی موثر تشریح کند.

کوچک زاده در پاسخ به این سوال که در شرایط کنونی جامعه و با توجه به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، مهمترین رسالت رادیو انقلاب چگونه تبیین می شود پاسخ داد: رادیو انقلاب شبکه‌ای مختص به معرفی گفتمان انقلاب اسلامی است که درسطح بازخوانی و کارآمدی چله اول انقلاب، تلاش می کند تبیین اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، اصول، مبانی، عملکرد و اهداف انقلاب اسلامی، تبیین چرایی برخی اقدامات انقلابی و تشریح عمق استراتژیک نظام اسلامی در منطقه و نظام بین الملل در سایه گفتمان انقلاب را به مخاطبین رادیو، خصوصا نسل جوان و نوپای انقلاب اسلامی ارائه کند.

وی در ادامه گفت: نسل های نوین و امروز تمنای عمیقی در حوزه مسائل هویتی از عرصه های فرهنگی  و اجتماعی دارند و این رادیو در پی آن است تا ضمن شناسایی آسیب ها، چالش ها و پیچ های تاریخی گذشته و فراروی انقلاب، در سطوح فرهنگی، هویتی ، سیاسی و سایر ابعاد مورد انتظار پاسخی مناسب ارائه کند.

مدیر رادیو انقلاب در خصوص بازنمایی مکتب امامین انقلاب اسلامی و تبیین مکتب شهید سلیمانی توضیح داد: مهمترین عصاره انقلاب اسلامی ایران، نظام ولایت فقیه است که در قاب گفتمان و مکتب امامین انقلاب اسلامی ظهور و بروز یافته است. رادیو انقلاب می تواند در راستای بازنمایی این بنیاد الهی، نقش آن در ثبات و هدایت انقلاب اسلامی و تبیین کارآمدی‌های این جایگاه از منظر سیاست های خارجی و داخلی، امنیت و اقتدار، تبیین مبادی انقلاب اسلامی همچون مکتب شهید سلیمانی اقدام کند.

کوچک زاده درباره رابطه و نقش رادیو در مسیر فراروی انقلاب و گام دوم گفت: رادیو از بدو پیروزی انقلاب اسلامی نقشی ویژه در پیام رسانی انقلاب داشته است. از زمانی که اعلان خطر حمله هوایی در جنگ می‌کرد و چه از دورانی که اخبار تلخ و شیرین همچون، آزادی خرمشهر، رحلت امام راحل تا نقش روشنگری آن در مقابله با غبار فتنه ها همواره همراه و در خدمت انقلاب بوده و طبعا در مسیر گام دوم انقلاب نیز لزوم همراهی آن با مسیر ترسیم شده نظام دو چندان است. امروزه در راستای افزایش قدرت نرم انقلاب و تعمیق سرمایه اجتماعی آن، پیوست رسانه امری بسیار ضروری و لازم است. از همین رو رسانه رادیو به صورت کلی و رادیو انقلاب به صورت اختصاصی وظیفه ویژه ای در روشنگری انقلابی  و سنگر مقابله با جنگ نرم بر عهده دارند.

علاقه مندان می توانند از ابتدای بهمن ماه علاوه بر موج fm ردیف 95.5 مگاهرتز از طریق برنامه کاربردی ایرانصدا بر روی گوشی تلفن همراه خود شنونده رادیو انقلاب باشند و از طریق سامانه 30000955  با این شبکه در ارتباط باشند و همچنین از طریق تارنمای رادیو انقلاب به نشانی  radioenghelab.ir  این رادیو را دنبال کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها