به روز شده در: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۴
ظریف:
وزیر امور خارجه با بیان اینکه به دنبال تنش و جنگ نیستیم و اگر کسی قصد تجاوز به ایران را داشته باشد، باید سوابق تجاوزهای قبلی را در نظر بگیرد، گفت: فکر می‌کنم یکی دو روز باقیمانده از دولت ترامپ هم تمام خواهد شد و بازدارندگی جمهوری اسلامی نیز به خوبی عمل می‌کند.
کد خبر: ۴۳۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰ - 18January 2021

به‌دنبال تنش و جنگ نیستیم/ بازدارندگی ایران به خوبی عمل می‌کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نه به دنبال تنش و نه در پی جنگ است و این اقدامات دولت در حال خروج ترامپ که در داخل آمریکا مفتضح شده است، اثری بر اراده مردم ایران نمی‌گذارد.

وی تصریح کرد: اگر کسی قصد تجاوز به ایران را داشته باشد، باید سوابق تجاوزهای قبلی را در نظر بگیرد؛ ولی فکر می کنم یکی دو روز باقی‌مانده از دولت ترامپ هم تمام خواهد شد و بازدارندگی جمهوری اسلامی نیز به خوبی عمل می کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین درباره پیگیری پرونده شهادت سردار قاسم سلیمانی عنوان کرد: اقداماتی که وزارت امور خارجه در این خصوص در سطح بین‌المللی و دوجانبه صورت داده و پیگیری حقوقی در داخل ایران و عراق و کار با سازمان‌های بین‌المللی را گزارش دادم.

وی درباره اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نیز بیان کرد: وزارت امور خارجه صرف‌نظر از تحلیل خود، قانون کشور را اجرا خواهد کرد. معتقدیم مبنای دموکراسی همین است و دولت نیز اعتقاد دارد که قانون مجلس باید اجرا شود.

ظریف همچنین درباره انتصاب رایزن بازرگانی برای سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور گفت: بحث اعزام رایزن بازرگانی را همواره و مخصوصاً برای کشور‌های هدف پیگیری می‌کنیم؛ اما مسؤولیت اعزام این رایزن‌ها بر عهده وزارت صمت است و ما نیز همکاری‌های مورد نیاز وزارت صمت را در این زمینه ارائه می‌دهیم.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار