به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
چهل‌سالگی سرو/ شهید «مهدی جلیلی»:
شهید طلبه «محمد مهدی جلیلی» درسال ۱۳۴۶ در بهاباد متولدشد. وی از ۱۶ سالگی حضور در جبهه‌های جنگی را آغاز کرد و چند نوبت نیز مجروح و پس از درمان مجددا در منطقه حضور می‌یافت. وی در بخشی از وصیت خود آورده است: شهادت مرگ سرخ آگاهانه است. شهادت دادن جان است در راه خدا و خلاصه شهادت وسیله‌ای است برای تقرب الی الله نه هدف.
کد خبر: ۴۳۷۹۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶ - 19January 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، شهید طلبه «محمد مهدی جلیلی» درسال ۱۳۴۶ در بهاباد متولدشد. وی از ۱۶ سالگی حضور در جبهه‌های جنگی را آغاز کرد و چند نوبت نیز مجروح و پس از درمان مجددا در منطقه حضور می‌یافت.

در ادامه وصیت‌نامه این شهید بزرگوار آمده است:

به نام الله معشوق و معبود و با سلام بر پیغمبران از آدم تا خاتم (ص) و با سلام بر ائمه اطهار و با سلام و درود بر منجی ملل دربند و با سلام و درود بر امام معشوق امت و امت عاشق امام و با سلام بر شهدا این خونین جامگان راه کربلای حسین (ع).

بعد از هزار و چهار صد سال  که از بعثت اولی می‌گذرد بعثتی دوباره شکل می‌گیرد و این بار ملتی قهرمان به قافله سالاری بت شکن قرن امام خمینی مامور ایجاد جمهوری اسلامی با جهان بینی شیعی این اسلام راستین می‌شود و، چون سنت خدا بدین گونه بود عاقبت در فجر صادق ۲۲ بهمن با نثار خون بهترین عزیزانش به پیروزی می‌رسد.

این ملت خواهان حکومت اسلامی بوده همان هدفی که پیغمبران و امامان در صدد آن بودند و سنت خدایی هم بر همین تعلق گرفته (ونرید...) هدف این ملت همانطور که قرآن می‌فرماید و به گفته رهبرش رفع فتنه از عالم است و این جز با جهاد و نثار خون بهترین عزیزان میسر نیست؛ بنابراین این امت از همان بدو پیروزی مورد اصابت حمله طاغوت (سبب فتنه) در انواع ابعاد قرار گرفت، ولی به یاری خدا تاکنون در تمام صحنه‌ها پیروز بوده است و انشاءالله این انقلاب را به صاحبش حضرت مهدی (عج) تحویل خواهد داد. باشد تا آن حضرت تکلیف طاغوتیان را یک‌سره کند.

درخت پر بار اسلام راستین که به دست این امت رسیده پر بهاست چه آنکه این درخت با خون شهداء آبیاری شده، زمانی با خون اصحاب پیامبر (ص) و دیگر زمان با خون فرق علی (ع) و دیگر بار با خون پیکر پاره پاره شده حسین (ع) و اصحابش و زمانی دیگر با خونی دیگر و این زمان با خون جوانان این ملت قدرشناس.

پس‌ای شیاطین بدانید که با مکر‌های خودتان به یاری خدا نخواهید توانست این درخت را بخشکانید (و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین) چه آنکه قدر آن را اسلامیان ایران می‌دانند و عاقبت این شمایید که نابود خواهید شد، چون (والعاقبه للمتقین.).

شهادت عبارت است از تعیین ملاک و میزان و الگو برای زندگی در این دنیا، شهادت عبارت است از شکافتن قفس کالبد مادی و حرکت به مقام شهود الهی در راه وصول به مشیت ربانی در بزرگداشت حیات انسانها.

شهادت رسیدن به لقاءالله است. شهادت وصال و فنای در حق است. شهادت اجر جهاد است. شهداء سعداء مخلصین هستند و خلاصه شهادت به قول امام سعادت است. شهادت مرگ سرخ آگاهانه است. شهادت دادن جان است در راه خدا و خلاصه شهادت وسیله‌ای است برای تقرب الی الله نه هدف. ولی نیکو وسیله‌ای است و کوتاهترین راه.

انسان آفریده شده است تا به لقاءالله برسد و چه بهتر که به وسیله شهادت باشد. جهاد و شهادت و مرگ و زندگی و درس خواندن و کار وسیله‌های تقرب به سوی خداست.

وقتی ملتی مرگ را راه انتقال به آخرت انتخاب کند عاقبت زیر بار ظلم و ستم خواهد رفت و این ننگ یک ملت است. اما وقتی همان ملت شهادت را انتخاب کند آزادترین ملل خواهد شد و جامعه‌های قبل و بعد از انقلاب نیکو مثالی است بر این مدعا.

جوانان، مردم این در دست شماست که کدامیک را انتخاب کنید. ذلت را یا عزت و تا اسلام عزیز هست ملت هم با عزتتند و تا ملت عزیز هستند اسلام هم با عزت است.

بر یک جوان مرگ در بستر در این برهه از زمان ننگ و نفرت است، چون راه همگانی را دیده و در یافته.

پس از زمانی چند در آتش دوری سوختن توفیق به جبهه رفتن را خدا به من عنایت کرد محلی که به قول امام ما عبادتگاه و دانشگاه انسان سازی است و مهبط ملائکه الله... و مشهد عشاق دلسوخته خداست. محلی است که هر دو جهاد در آن صورت می‌گیرد و عاشقان ابا عبدالله (این صاحب نفس مطمئنه) در پی اطمینان نفس بدان‌جا گام می‌نهند و مظلومانه در حالیکه ذکر یا حسین (ع) بر لب دارند بسوی پروردگارشان رجعت می‌کنند.

وای بر من که قدر ناشناسم. تا زمانی که در جبهه‌ام در غفلتم و  وقتی قدم از آنجا بیرون  می‌نهم حسرت می‌خورم که چرا...

ملت مسلمان ایران به دشمنان اعلام می‌کنند به قول رهبرشان ما مرد جنگیم. مرد جنگ یعنی از جنگ خسته نشدن، چون جنگ با پوست و خون ما عجین است.

ملت مسلمان بر من ببخشایید اگر با این قلم کوچک وصیت بزرگی به شما می‌کنم و آن این است که عامل تداوم یافتن انقلاب اسلامی دو چیز است: پایبندی و عمل به اسلام راستین و قانون اساسی، حضور در صحنه‌های سیاسی-اجتماعی.

مردم قهرمان پرور بهاباد شما مردمی عزیز و دلبند به انقلاب هستید. قدر انقلاب را می‌دانید پس به  خواسته‌هایش عمل کنید. پس به آرمان‌های آن پایبند بوده و بدانید که اگر هزاران مثل شهیدان را هم در راه خدا بدهیم می‌آرزد و ارزش دارد. (اگر از من بدی دیدید ببخشید چه آنکه انسان جایزالخطا است.) راه شهیدان را ادامه دهید و بدانید برای چه جان خود را بذل کرده‌اند. دنیا را چه قابل که برای آن اختلاف داشته و بدان دل ببندیم. اگر دنیا را فانی بدانیم و آخرت را باقی همه کار‌ها درست می‌شود.

پدرم و مادرم بر من ببخشایید کوتاهی در اجرای اوامرتان را و ثابت و استوار انشاء‌الله نظاره‌گر فتح نهایی (رفع طغیان از جهان) فرزندان این مرز و بوم باشید و اگر شهید شدم که خودم را لایق آن نمی‌دانم مرا جوان ناکام نخوانید و ندانید بلکه بدانید که به کامم رسیدم و آن  لقای خدای  تعالی است.

خواهرانم زینب وار راه برادرتان اصغر را ادامه داده و پیام رسان او بوده.

اقوام گرامی بر من ببخشایید کوتاهی‌ها را به بزرگواریتان.

همرزمان وبرادران ایمانی تا رسیدن به هدف نهایی از پای ننشینید و اوامر رهبر عزیز را به دقت عمل کنید و رهرو راه شهداء باشید.

در آخر همه شما را به وصیت‌نامه حضرت علی (ع) ارجاع می‌دهم. علیکم بذلک الوصیه؛ و بدانید که وصیت‌نامه من همان وصیت‌نامه برادرم است و وصیت‌نامه او و دیگر شهداء در وصیت شهید اعظم خلاصه شده «وصیت امام علی (ع)»

قبرم به همان صورت ساده بوده و احتیاجی به سنگ و تابلو ندارد. در اینباره اسراف نکرده و در عوض پول آن‌ها را به حساب جنگ یا جنگ زدگان یا قحطی زدگان واریز کنید.

به امید رفع فتنه از عالم        

«مهدی جلیلی»

۱۳۶۳/۱۱/۱۶

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار