به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
فرمانده ناجا:
سردار اشتری با اشاره به کشف نزدیک به ۲۳ تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی طی ۹ ماه امسال گفت: پلیس مقتدرانه و هوشمندانه در ارتباط با جرایم خشن برخورد کرده است.
کد خبر: ۴۳۸۰۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵ - 19January 2021

استفاده از ظرفیت مردمی در کاهش بزه‌های اجتماعی/ تلاش مجموعه فاتب، قابل تقدیر استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از دستاورد‌های نهمین مرحله «طرح ظفر» و اقتدار فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تشکر می‌کنم از اصحاب رسانه که پل ارتباطی بین پلیس و مردم هستند و با امانتداری جنبه‌های پیشگیرانه از جرم و بزه و آسیب‌های اجتماعی را به اطلاع مردم می‌رسانند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه امروز بازدیدی از نمایشگاه دستاورد‌های نیروی انتظامی در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ انجام دادیم و از نزدیک بخشی از اقدامات انجام شده توسط پلیس که به نمایش گذاشته شده بود را مشاهده کردیم، تصریح کرد: تلاش شبانه روزی و مقتدرانه همکاران در مجموعه فرماندهی انتظامی فاتب قابل تقدیر است.

ارشدترین مقام انتظامی کشور با اشاره به اینکه امروز امنیت پایتخت در دست این همکاران عزیز است و گواه آن کشفیاتی است که بخشی از آن را در این نمایشگاه مشاهده کردید، گفت: در یک مورد دو هزار سلاح شکاری غیرمجاز کشف شد و در این ارتباط متهمان دستگیرشده با هماهنگی قضائی تحویل دستگاه قضا شدند که اگر این سلاح‌ها برای آن اهداف شوم توزیع می‌شد، امنیت مردم به مخاطره می‌افتاد.

سردار اشتری یادآور شد: طی ۹ ماه امسال حدود ۲۳ تن مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۶ درصدی در کشفیات را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در برخورد با اراذل و اوباش پلیس اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: هر کسی بخواهد اقدامات مجرمانه و خلاف قانون انجام دهد و یا به امنیت مردم خدشه وارد کند به طور حتم پلیس مقتدرانه با آن برخورد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری خوب مردم شاهد کاهش چشمگیر کسانی هستیم که قصد داشتند مخل امنیت و آسایش مردم شوند. یکی از رویکرد‌های پلیس اجتماعی‌محور بودن آن است که این امر نیاز به ارتباط نزدیک و هماهنگی بین پلیس با مردم، نخبگان و اقشار مختلف دارد تا شاهد کاهش بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه باشیم. بایستی از این ظرفیت به خوبی استفاده شود؛ چرا که اعتماد مردم به پلیس افزایش یافته و روز به روز بیشتر می‌شود.

فرمانده ناجا گفت: ان‌شاءالله با حمایت‌های مردم، نیروی انتظامی وظایف خود را هوشمندانه‌تر و مقتدرانه‌تر نسبت به قبل انجام خواهد داد و از دستگاه قضا که با حمایت و همکاری و تعامل، کارکنان پلیس را در اجرای ماموریت‌ها یاری می‌دهند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی در خصوص اقدامات ناجا برای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از همان روز اول که خبر شیوع بیماری منحوس کرونا اعلام شد، نیروهای پلیس با شعار «حافظان سلامت» در کنار کارکنان عزیز بهداشت و درمان کشور حاضر شدند تا مصوبات را دنبال کنند و خوشبختانه تاکنون کار بزرگی صورت گرفته است.

سردار اشتری با اشاره به اینکه از ابتدای آذرماه سال جاری حدود هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان نیروی انتظامی روزانه در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا و اجرای مصوبات ستاد ملی به انجام وظیفه پرداختند، گفت: مجوز برای سفر‌ها و تردد خودرو‌ها توسط فرمانداران صادر می‌شود و براساس این مجوز‌ها، پلیس تردد‌ها را کنترل می‌کند. الحمدلله مردم همکاری خیلی خوب داشته‌اند و اطلاع‌رسانی در این درباره به خوبی صورت گرفته است.

ارشدترین مقام انتظامی کشور عنوان کرد: پلیس سعی می‌کند در سریع‌ترین زمان ممکن در خصوص تشکیل پرونده و رسیدگی به امور کلانتری‌ها و مراکز دیگر اقدام کند. با همکاری خوبی که بین پلیس و مجموعه قضا وجود دارد، ان‌شاءالله شاهد افزایش سرعت رسیدگی در این خصوص خواهیم بود.

سردار اشتری با اشاره به اینکه افزایش سرقت در کل به عواملی بستگی دارد که باید در جای خود مورد بررسی قرار گیرد، گفـت: براساس گزارش‌هایی که به پلیس اعلام شده است، کشف سرقت نسبت به وقوع آن افزایش یافته که قابل تقدیر است، ولی همان‌طور که اشاره شد عوامل تاثیرگذار در خصوص سرقت نیاز به بررسی و عملکرد دستگاه‌های مختلف دارد که باید به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه در ارتباط با جرایم خشن شاهد کاهش چشمگیری در این زمینه هستیم، عنوان کرد: پلیس مقتدرانه و هوشمندانه در ارتباط با جرایم خشن برخورد کرده و این موضوع موجب بازدارندگی بسیارخوبی شده است که ان‌شاءالله در آینده نیز بیش از این شاهد کاهش آن خواهیم بود.

فرمانده ناجا در خصوص کنترل آلودگی هوا هم خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی خودرو‌هایی را که موجب آلودگی هوا می‌شوند براساس وظیفه از رده خارج کرده است. در بحث آلودگی هوا دستگاه‌های مرتبط مسئول هستند؛ ضمن اینکه به همه همکاران تاکید می‌شود با خودرو‌هایی که ایجاد آلودگی می‌کنند، برخورد و از تردد آن‌ها جلوگیری شود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها