به روز شده در: ۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۴
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
حجت الاسلام «حمید شهریاری» گفت: دشمن جنگ نرم سنگینی را علیه وحدت در کشورمان به راه انداخته است، گفت: در این جنگ نیاز به جهاد تقریبی داریم و باید فضای جهان اسلام را از دست دشمنان اسلام خارج کنیم.
کد خبر: ۴۴۳۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵ - 19February 2021

دشمنان جنگ نرم سنگینی را علیه وحدت در کشورمان به راه انداخته اندبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین «حمید شهریاری» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز (جمعه) در آخرین روز از سفر خود به استان کرمانشاه در نشست خبری با خبرنگاران استان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ابزارهای دشمن برای دستیابی به اهداف و توطئه های شومشان را استفاده از روحانیون و علمای اهل تسنن و تشییع است که با حضور در برنامه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی احساسات عمومی را تحریک می کنند.

وی گفت: برخی از روحانیون چه شیعه و چه اهل تسنن به دلیل جهالت تنها نام اسلام را یدک می کشند و به جای آنکه در خدمت اسلام و وحدت اسلامی باشند در راستای اهداف شوم دشمنان قدم برمی دارند.

 شهریاری تربیت دینی و تقویت مدارس علوم دینی را از راهکارهای مهم در راستای جلوگیری از آسیب رساندن به وحدت دانست و گفت: باید سطح علمی و دانش روحانیون را بالا ببریم و از این طریق اجازه ندهیم به سرسپرده دشمن تبدیل شوند و در راستای اهداف شوم آنها گام بردارند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یکی از تبعات ناآگاهی علما و روحانیون از مبانی دین مبین اسلام را توهین و اهانت به مقدسات دینی دانست و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فتوا دادند توهین به مقدسات دینی حرام است و همه ما باید این فتوا را سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

کرمانشاه مظهر وحدت است

وی در ادامه این نشست با بیان اینکه ایرانیان در طول تاریخ اهل زندگی مسالمت آمیز بوده اند، گفت: اکنون نیز این فرهنگ در کشورمان وجود دارد و با وجود اینکه اقوام، مذاهب و فرق مختلف در کشور سکونت دارند می بینیم که در کمال امنیت، آرامش و احترام به عقاید هم با هم زندگی می کنند.

 شهریاری افزود: در میان استان های کشور، کرمانشاه یکی از استان های پیشتاز در حوزه وحدت است و مردم و علمای اهل تسنن و تشیع در کمال احترام و اعتماد به همدیگر در استان زندگی می کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از همه علما و روحانیون اهل تسنن و تشیع در استان کرمانشاه به واسطه تلاش برای تقویت وترویج وحدت و برادری در استان قدردانی کرد و گفت: این قشر همچنان با هوشمندی، هوشیاری و روشنگری اجازه خدشه دار شدن وحدت در استان را ندهند.

وی استفاده از ظرفیت های موجود در میان اهل تسنن برای تقویت وحدت را یکی از برنامه های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دانست و اظهار داشت: این ظرفیت ها را پس از شناسایی در راستای تقویت وحدت و همدلی و برادری و ترویج تفکر اسلامی در داخل و خارج کشور مورد استفاده قرار می دهیم.

تلاش برای توانمندسازی روحانیون اهل تسنن

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سخنانش توانمندسازی روحانیون اهل تسنن و تجهیز آنها به ابزارهای روز از جمله دانش اطلاعاتی و ایجاد ارتباطات در فضای مجازی را از برنامه های این مجمع دانست و گفت: همچنین به دنبال اجرای طرح بزرگ خدمات تعاملی جهان اسلام هستیم.

 شهریاری با بیان اینکه در قالب این طرح ۱۸ خدمت معرفی و ارایه می شود، افزود: این خدمات شامل آموزش در بستر فضای مجازی، گردشگری زیارتی و تولید محتواهای فرهنگی، دینی و آموزشی است.

وی با بیان اینکه دشمن جنگ نرم سنگینی را علیه وحدت در کشورمان به راه انداخته است، گفت:در این جنگ نیاز به جهاد تقریبی داریم و باید فضای جهان اسلام را از دست دشمنان اسلام خارج کنیم.

وی در پایان سخنانش هدف از سفر خود به استان کرمانشاه را ابلاع پیام وحدت به مردم و روحانیون اهل تسنن اعلام کرد و افزود: در این سفر مشاهده کردم که وحدت بسیار خوبی بین مردم و روحانیون اهل تسنن و تشییع استان برقرار است که جای قدردانی از این همه هوشیاری و بصیرت دارد.

سفر سه روز دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به کرمانشاه

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز چهارشنبه وارد کرمانشاه شد و ابتدا به شهرستان‌های اهل سنت نشین پاوه و روانسر سفر کرد و با امامان جمعه این شهرها دیدار و گفت و گو نمود.

 شهریاری همچنین در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه با آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار با شورای روحانیت و امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، دیدار با خانواده مرحوم ماموستا مُلا «محمد محمدی» امام جمعه فقید اهل سنت کرمانشاه، نشست خبری با اصحاب رسانه و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه از دیگر برنامه های سفر سه روزه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به استان کرمانشاه است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار