به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
دستگاه امنیت و اطلاعات یمن با پخش گوشه‌ای از اعترافات جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس در خاک این کشور، مطابق با اعترافات جاسوسان اعلام کرد که این گروه قصد منهدم کردن پدافند هوایی یمن را داشته است.
کد خبر: ۴۴۴۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵ - 23February 2021

اعتراف جاسوسان آمریکا و انگلیس به تلاش برای منهدم کردن پدافند هوایی یمنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شبکه یمنی «المسیره»، امروز (سه‌شنبه)، فیلم اعترافات جاسوسان دستگاه اطلاعات انگلیس و آمریکا در خاک این کشور را منتشر کرد.

المسیره روز گذشته از برگزاری دومین جلسه محاکمه جاسوسان دستگاه اطلاعات انگلیس و آمریکا در صنعاء پایتخت یمن خبر داده بود و در این خصوص گزارش داده بود که فردا بخشی از اعترافات این افراد منتشر خواهد شد.

بر اساس گزارش امروز شبکه المسیره، دستگاه امنیت و اطلاعات یمن اعلام کرد که افسران دستگاه اطلاعات آمریکا ابتدا جاسوسان را جذب سپس آن‌ها را برای همکاری به افسران دستگاه اطلاعات انگلیس تحویل داده است تا این افراد در خاک یمن علیه مردم یمن اقدامات خصمانه انجام دهند.

دستگاه اطلاعات یمن در ادامه اعلام کرد که جاسوسان پس از دیدار با افسران آژانس اطلاعات آمریکا در فرودگاه «الغیضه» در استان «المهره» همکاری خود را با افسران اطلاعاتی انگلیس آغاز کرده‌اند.

طبق این گزارش، جاسوسان اعتراف کردند که اطلاعات مربوط به مواضع و اماکن امنیتی، مواضع نظامی و تأسیسات غیرنظامی و بازرگانی استان‌های مختلف یمن را به ازای دریافت ۳۰۰ دلار آمریکایی در ماه برای دستگاه اطلاعات انگلیس ارسال می‌کردند.

دستگاه اطلاعات یمن همچنین اعلام کرد که گروه جاسوسی یادشده پس از پیوستن به گردان موسوم به مأموریت‌های ویژه تحت فرماندهی شخصی به نام «فایزالمنتصر» آموزش نظامی لازم را دریافت کرده است.

المسیره در این خصوص نوشت که گردان مذکور برای جذب نیرو از استان‌های شمالی یمن و به منظور انجام عملیات‌های اطلاعاتی برای انگلیس و آمریکا تأسیس شده است.

در ادامه آمده است که آژانس اطلاعات آمریکا، انگلیس و کشور‌های متجاوز بر استان‌های شمالی یمن بویژه صعده و صنعاء متمرکز شده بودند تا مکان استقرار پدافند هوایی و نیروی پهپادی و همچنین نیرو‌های نظامی وابسته به ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را کشف و آن‌ها را منهدم کنند.

دستگاه اطلاعات و امنیت یمن در پایان اعلام کرد که دستگاه اطلاعات آمریکا و انگلیس به منظور حضور دائم در نقاط مختلف یمن به بهانه مبارزه با تروریسم و ساخت آنچه در پی تجاوز‌ها ویران شده، فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار