به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
فرمانده سپاه استان كرمانشاه:
سردار «بهمن ریحانی» گفت: سنگر و چادرهای تعلیم و تربیت در دوران دفاع مقدس و جبهه‌ها برقرار بود و معلمان علاوه بر آموزش علمی، درس جهاد در راه خدا به رزمندگان می‌دادند.
کد خبر: ۴۴۵۸۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ - 03March 2021

معلمان علاوه بر آموزش علمی، درس جهاد در راه خدا را به رزمندگان می‌دادندبه گزارش دفاع‌پرس از كرمانشاه، سرتيپ دوم پاسدار «بهمن ریحانی» فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه امروز در مراسم تجلیل از فرهنگیان فعال در دوران بیماری کرونا و پویش لبخند که در سالن جلسات سپاه نبی اکرم (ص) استان ‌برگزار شد، اظهار داشت: در اسلام معلمی شغل انبیا است اما می‌توان گفت معلمی یک عشق به تعلیم و تربیت است.

وی افزود: همه افراد جامعه باید سپاسگزار این قشر زحمت‌کش باشند، زیرا وظیفه تعلیم و تربیت بر عهده معلمان است.

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب رشد علمی کشور است که مسئولیت آموزش و پرورش را نسبت به قبل بیشتر کرده ‌و هم اکنون پیشرفت علمی ایران اسلامی نسبت به سایر کشورهای منطقه بسیار مطلوب است.

ریحانی با اشاره به اینکه نگاه معلمان به تعلیم و تربیت غیر مادی است، گفت: زحمات معلمان در آموزش و پرورش یک نگاه غیرمادی است و میزان پرداختی به آنها جوابگوی تلاش‌های آنان نیست.

وی خاطر‌نشان کرد: کشور با حوادث زیادی مواجه است اما با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید آنها را به فرصت تبدیل کرد مانند زلزله سال ۹۶ سرپل ذهاب که امروز با ساختمان‌های مقاوم بازسازی شد و در آن سال مجموعه آموزش و پرورش اولین دستگاهی بود که چادر و کانکس به مناطق زلزله‌زده ارسال کرد و اولین مکان‌هایی که بازسازی آن آغاز شد مدارس بود.

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأثیر بر آموزش و پرورش بیان داشت: با شیوع ویروس کرونا و راه‌اندازی شبکه شاد کار معلمان نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده و حتی تعدادی از معلمان با هزینه خود برای دانش آموزانی که دسترسی به گوشی هوشمند نداشته‌اند تلفن همراه تهیه کرده‌اند.

ریحانی با اشاره به حضور معلمان در دوران دفاع مقدس گفت: سنگر و چادرهای تعلیم و تربیت در دوران دفاع مقدس و جبهه‌ها برقرار بود و معلمان علاوه بر آموزش علمی، درس جهاد در راه خدا به رزمندگان می‌دادند و تعداد شهدای آموزش و پرورش در جنگ تحمیلی بسیار زیاد است.

وی با بیان توزیع کمک‌های مومنانه در زمان شیوع ویروس کرونا افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته برای تهیه غذا باید در صف ایستاد اما در کشور ما چنین مشکلاتی وجود ندارد و عزت نیازمندان در هنگام توزیع کمک‌های مومنانه حفظ می‌شود.

‌در پایان این مراسم از ۱۶ معلم فعال در دوران بیماری کرونا توسط سردار ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) و مجید یزدان‌پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پيام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها