به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید:
حجت‌الاسلام «یوسفعلی شکری» با بیان اینکه نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نباید فراموش شود، گفت: امروز دشمنان عمق بصیرت را در مردم ایران دیده و از مادران و زنان شهدا و ایثارگری‌های آنان می‌ترسند.
کد خبر: ۴۴۶۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷ - 06March 2021

امروز دشمن از مادران و زنان شهدا و ایثارگری‌های آنان می‌ترسد به گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد، حجت‌الاسلام «یوسف علی شکری»  نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در یادواره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز، بزرگداشت ۴۸۳ شهید و ۳۹۱ زن جانباز لرستان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای زن، اظهار  داشت: از زنانی که در بحبوحه بمباران‌ها و موشک‌باران‌ها و حضور مردان در جبهه، پایداری کرده و دشمن را در طرحی که برای به ستوه آوردن مردم به کار برده بود، ناکام گذاشتند، تقدیری در سطحی وسیع باید انجام می‌گرفت.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره)‌ جایگاه شهید را برای ما آن‌چنان که باید تعریف کردند، از مزار شهدا که آن را دارالشفاء نامیدند و از خانواده‌های شهدا که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید بر تکریم آن‌ها داشته‌اند.

نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حماسه‌آفرینی شهدا و جانبازان و بنیان نهادن بنایی محکم، افزود: این انقلاب آنچنان مستحکم شده که دشمن پس از ۴۲ سال هیچ غلطی نمی‌تواند کند و هر زمان به فکر نقشه‌ای شوم می‌افتد، عمق پایداری زنان را می‌بیند؛ زنانی که مردانه ایستاده و دین در وجود آن‌ها نهادینه شده است.

‌شکری با بیان اینکه دشمن بهتر از ما، خودمان را شناخته، گفت: امروز دشمنان عمق بصیرت را در مردم ایران دیده و از مادران و زنان شهدا و ایثارگری‌های آنان می‌ترسند.

وی با تاکید بر اینکه نقش زنان از تاریخ نباید حذف شود، گفت: همچنین نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نباید فراموش شود، زنانی که مردانه در برابر نامردان ایستادند و از این‌رو نقش این قشر از جامعه نباید نادیده گرفته شود.

نماینده ولی‌ فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: زنان در جنگ تحمیلی مردانه کنار رزمندگان ایستادند، پیمانی را که بسته از آن برنگشتند و به آرمان‌های امام راحل استوار ماندند.

شکری به توطئه‌های دشمنان مبنی بر تضعیف نقش زنان و خانواده‌های شهدا و ایثارگر اشاره و عنوان کرد: شش هزار و ۳۰۰ شهید لرستان یعنی این شهر مردانه ایستادند، پس باید کاری کرد که این مردانه‌ها حمایت شوند و کمترین خللی در استقامت آن‌ها ایجاد نشود.

وی با تاکید بر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: چنانچه خللی در این مهم ایجاد شود، دشمن طمع دست‌اندازی به خاک این کشور را خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها