به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
جانشین فرمانده سپاه قدس در امور اقشار بسیج خبر داد؛
حبیبی با بیان اینکه مرحله دوم طرح شهید سلیمانی با عنوان «تقویت بیماریابی کرونا» به مدت ۱۴ روز از نیمه اسفند در گیلان اجرایی می‌شود، گفت: تمرکز این طرح بر روی شهرستان‌ها و محلاتی است که مشکلات جدی‌تری از لحاظ اپیدمی کرونا دارند.
کد خبر: ۴۴۶۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳ - 06March 2021

آغاز مرحله دوم طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی در گیلان

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، سرهنگ پاسدار «حسن حبیبی» جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سپاه و بسیج فاز نخست طرح غربالگری شهید سلیمانی را به‌صورت محله‌محور از ۲۰ آبان امسال آغاز کردند، اظهار داشت: بعد از گذشت دو ماه از اجرای این طرح، شاهد کاهش بیش از ۸۰ درصدی مرگ و میر و تعداد بستری‌شدگان بودیم.

وی از اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی توسط وزارت بهداشت با همکاری سازمان بسیج مستضعفان خبر داد و افزود: بسیاری از کشور‌های مدعی تمدن در کنترل این بیماری ناتوان بودند، اما جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و کنترل این بیماری خوش درخشید.

حبیبی منطق بسیج را تبدیل کردن تهدید به فرصت دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید قرار داریم و گیلان نیز استانی گردشگرپذیر است، از طرفی با تهدیدات جهش‌یافته کرونا نیز مواجه هستیم، لذا مرحله دوم طرح شهید سلیمانی با عنوان «تقویت بیماریابی کرونا» به مدت ۱۴ روز از نیمه اسفند اجرایی می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه در مرحله دوم طرح شهید سلیمانی در کنار تیم‌های محله‌محور از ظرفیت همه اقشار و متخصصان بسیج استفاده می‌شود، متذکر شد: تمرکز این طرح بر روی شهرستان‌ها و محلاتی است که مشکلات جدی‌تری از لحاظ اپیدمی کرونا دارند.

وی بیماریابی و جداسازی حداکثری موارد مبتلا، مشکوک و محتمل کرونا را جزو اهداف مرحله دوم طرح شهید سلیمانی برشمرد و خاطرنشان کرد: بیماریابی و شناسایی زودهنگام مبتلایان امکان درمان مؤثر فرد مبتلا را میسر می‌سازد و فرد مبتلا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از بهبود به جامعه بازمی‌گردد.

حبیبی با بیان اینکه طرح مذکور هیچ تداخلی در برنامه‌های جاری وزارت بهداشت و مدیریت کرونا ایجاد نمی‌کند، تأکید کرد: کاربرد اصلی این طرح مختص شرایط فعلی اپیدمی در کشور است و خوشبختانه فاز نخست طرح غربالگری توانست بار بیماری را به کمترین میزان در طول ۱۰ ماه گذشته برساند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه رفع نقاط ضعف و اصلاحات لازم در این مقطع قطعاً باعث کاهش بار اپیدمی خواهد شد، تصریح کرد: در این فاز نیاز به تجهیزات و امکانات زیادی نداریم و با تعامل وزارت بهداشت از نیروی‌های آموزش‌دیده بسیجی، حمایت خیریه‌ها و سایر نیرو‌های داوطلب استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به تست آنتی‌ژنی سریع برای تمامی افراد شناسایی شده در طول بیماریابی که با آموزش هشت هزار نفر از بسیجی‌های داوطلب در کنار کادر بهداشت انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تشدید بیماریابی، جداسازی و قرنطینه آن‌ها و ردیابی موارد مبتلا از جمله اهداف پیش‌بینی شده طرح مذکور است.

جانشین فرمانده سپاه قدس در امور اقشار بسیج گفت: حمایت کامل دو هفته‌ای از بیماران و موارد مشکوک شناسایی شده نیازمند و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی بین آنان و مراقبت ویژه از افراد پرخطر به‌ویژه سالمندان نیز جزو دیگر اهداف طرح غربالگری به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها