به روز شده در: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
نویسنده فلسطینی مطرح کرد؛
یک نویسنده فلسطینی از موضعگیری مرجع عالی قدر شیعیان عراق در حمایت از آرمان فلسطین در برابر رهبر کاتولیک‌های جهان قدردانی کرد.
کد خبر: ۴۴۶۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲ - 08March 2021

شجاعت بینظیر آیت الله سیستانی در برابر پاپبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المعلومه، «عبدالله السلامی» نویسنده فلسطینی به سخنان مطرح شده از سوی آیت الله العظمی سید علی سیستانی مرجع عالی قدر شیعیان در عراق در جریان دیدار با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان واکنش نشان داد.

وی گفت: اینکه مرجع عالی قدر شیعیان در نجف اشرف در جریان دیدار با رهبر مسیحیان به مسأله فلسطین اشاره می‌کند بیانگر یک شجاعت بی سابقه است که به آن افتخار می‌کنیم.

السلامی بیان کرد: این موضع‌گیری بیانگر اوج همبستگی شیعیان با مسأله فلسطین است؛ دقیقا همان چیزی که رژیم‌های عربی تلاش می‌کنند عکس آن را به خورد ملت‌های خود بدهند.

وی تاکید کرد: بیانیه مرجعیت دینی در نجف اشرف نقاب از چهره ادعا‌های دروغین رژیم‌های عربی برداشته و حمایت‌های دروغین این رژیم‌ها از مسأله فلسطین را رسوا کرد.

السلامی ادامه داد: البته حمایت عراقی‌ها از آرمان فلسطین و ملت فلسطین چیز جدیدی نیست و ما از موضع گیری‌های منفی رژیم‌های عربی در قبال عراقی‌ها احساس خجالت می‌کنیم. بر کسی پوشیده نیست که مرجعیت دینی در نجف اشرف مانع خون ریزی مسلمین شده و خفاش‌های تاریکی که از کشور‌های دیگر به عراق اعزام شده بودند را نابود کرده و در برابر طرح‌های صهیونیستی آمریکایی ایستاده است.

وی بیان کرد: ما فکر می‌کردیم حشد شعبی ابزاری در دست شیعیان عراق برای ایجاد تغییرات در منطقه است، اما متوجه شدیم که این نیروها، ضامن امنیت منطقه و مانع گسترش ویروس داعش هستند.

روز گذشته نیز «شیخ علی النجفی» نماینده و فرزند آیت الله «شیخ حسین النجفی» مرجع تقلید نجف اشرف با اشاره به اظهارات آیت الله سیستانی در دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: آیت‌الله سیستانی آخرین میخ را بر تابوت طرح عادی سازی روابط با تل آویو کوبید.

نماینده این مرجع دینی در نجف اشرف با بیان اینکه طرح عادی‌سازی روابط نمی‌تواند از کانال نجف اشرف عبور کند، گفت: مرجعیت عراق به طور صریح دیدگاه خود در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار