به روز شده در: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
فرمانده نیروی انتظامی:
سردار اشتری گفت: در هر شرایطی از مأمور وظیفه‌شناس، متعهد و صحیح‌العمل صیانت و حمایت می‌کنیم و همه باید بدانند که در برابر قانون مساوی هستند و بایستی تابع آن باشند.
کد خبر: ۴۴۶۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳ - 08March 2021

حقوق شهروندی، ملاک عمل در اجرای ماموریت‌ها/ ازحقوق نیروی انتظامی و کارکنان دفاع می‌کنیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا در همایش سراسری معاونان و مدیران حقوقی و امور مجلس استان‌ها و حوزه مرکزی ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی با قدردانی از تلاش‌های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهان، افسران، درجه‌داران، کارکنان و سربازان وظیفه، اظهار داشت: خدمت به مردم عبادت است و باید این توفیق را قدر بدانیم؛ مردم نیز قدر خدمات انتظامی را که خدماتی آرام‌بخش و امیدبخش است، می‌دانند.

وی افزود: در همین راستا خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت رفاه و آسایش و امنیت آن‌ها هستند و با توجه به تعطیلات نوروزی پیش رو، با تمام توان مأموریت خود را انجام خواهند داد تا مردم عزیز با آسایش و آرامش و خیال راحت به استقبال سال نو رفته و تعطیلات را سپری کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به حضور گسترده نیرو‌های پلیس در جغرافیای جمهوری اسلامی از مرز‌ها تا مرکز به اهمیت تأمین نظم و امنیت در کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی دارای گستردگی و تنوع مأموریتی است و در عین حال با وسعت اختیارات قانونی حین اجرای مأموریت‌ها با آحاد مردم در طیف، سنین مختلف در ارتباط است، تأمین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی عظیم انتظامی است که تحقق این مهم با همت و تلاش شبانه روزی و فداکارانه همکارانم در سراسر کشور محقق می‌شود.

ناجا نهاد اجتماعی‌محور
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ناجا یک نهاد اجتماعی محور و در تعامل و ارتباط با مردم است و از نظر درون سازمانی هم مجموعه‌ای «انسان محور» هستیم که بالاترین سرمایه برای ما محسوب می‌شود، افزود: بنابراین شایسته است که به نحو مطلوبی از این مجموعه بزرگ و عظیم حراست و حفاظت کنیم.

وی با اشاره به کارکرد حساس و مؤثر معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با توجه به تنوع و گستردگی مأموریت‌های پلیس بر لزوم ارتقاء اقدامات در راستای آگاهی‌بخشی حقوقی و قانونی کارکنان و تعریف سازوکاری محکم برای معاضدت از آنان تأکید و تصریح کرد: بایستی از حقوق سازمان و کارکنان به درستی دفاع کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: معاونت حقوقی و امور مجلس به نوعی با همه اجزاء و مأموریت‌های نیروی عظیم انتظامی مرتبط است و آشنا کردن سبزپوشان نیروی انتظامی به موضوعات حقوقی باید یکی از کارکرد‌های اولویت‌دار این معاونت باشد.

رفع خلأهای قانونی مرتبط با مأموریت‌های پلیس
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعامل مطلوب معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با مجلس شورای اسلامی تأکید و خاطرنشان کرد: ارتباط با خانه ملت می‌تواند به رفع خلأهای قانونی مرتبط با مأموریت‌های پلیس منتج شود، از طرفی آشنایی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تنوع و گستردگی مأموریت‌های نیروی انتظامی در کنار سختی فعالیت آن‌ها می‌تواند در بازه‌هایی چون بودجه‌بندی و تزریق اعتبارات مالی گره‌گشا باشد.

ناجا از مأموران وظیفه‌شناس و صحیح‌العمل حمایت می‌کند
سردار اشتری با اشاره بر اینکه صیانت از کارکنان و معاضدت قضائی از آنان از اولویت‌های معاونت حقوقی و امور مجلس است، بیان کرد: در هر شرایطی از مأمور وظیفه‌شناس، متعهد و صحیح‌العمل صیانت و حمایت می‌کنیم و همه باید بدانند که در برابر قانون مساوی هستند و بایستی تابع آن باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در حمایت از مأموران وظیفه‌شناس که در جریان مأموریتی دچار آسیب شده‌اند، فرآیند‌ها را از طریق قانون دنبال می‌کنیم، بر لزوم اتخاذ رویکرد پدرانه و مسئولانه در صیانت از نیرو‌های وظیفه‌شناس تأکید کرد.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر رعایت حقوق شهروندی در جریان مأموریت‌ها توسط نیرو‌های پلیس عنوان کرد: همان‌گونه که باید از حق و حقوق نیروی انتظامی دفاع کنیم، شایسته است که رعایت حقوق شهروندی نیز ملاک عمل نیرو‌های پلیس در جریان اجرای مأموریت‌ها باشد.

وی تصریح کرد: بایستی حق و حقوق متهمان را بر اساس موازین شرعی، قانونی و اخلاقی رعایت کنیم و در کنار این مهم، به رفتار نیرو‌های پلیس با مردم و مراجعان نظارت داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با طرح پیشنهاد بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی چون پلیس افتخاری، یادآورشد: می‌توانیم از نخبگان حقوقی قابل اعتماد و امین در راستای ارائه مشاوره حقوقی به کارکنان، خانواده‌هایشان و مراجعان بهره ببریم، به طوری که هم مردم و مسئولان را از حقوق ناجا آگاه کنیم و هم با ارائه مشاوره حقوقی به خانواده‌های کارکنان از برخی مشکلات آنان در حیطه‌های قانونی بکاهیم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: خانواده کارکنان نیروی انتظامی، بازنشستگان، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و متوفیان بایستی در اولویت دریافت خدمات مشاوره‌ای حقوقی و قانونی باشند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه باید قدردان امنیت مطلوب و مثال‌زدنی حاکم بر کشور باشیم، خاطرنشان کرد: نتیجه زحمات شبانه‌روزی همه نیرو‌های پلیس از مرز تا مرکز، رضایتمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم از پلیس است که این مهم را بالاترین سرمایه و مدال افتخاری بر سینه می‌دانیم.

وی با اشاره به پیام حضرت امام خامنه‌ای همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری گفت: پیام سراسر عنایت و لطف معظم‌له خطاب به همه کارکنان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز، از صف تا ستاد بود و این پیام برگ زرینی در کارنامه پلیس و حاکی از تلاش همه همکارانم است؛ ما قدردان پیام سراسر لطف و محبت فرمانده کل قوا  هستیم و تلاش روزافزونی برای کسب رضایت معظم‌له داریم.

سردار اشتری در ادامه رسیدگی به مشکلات سازمانی، رفع کمبود‌ها و ارتقاء وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان را از اولویت‌های جدی برشمرد و افزود: بنده شخصاً برای تحقق این موضوعات تلاش می‌کنم؛ چرا که معتقدم با وجود سختی مأموریتی کارکنان و تلاش شبانه‌روزی، نیرو‌های خدوم و زحمتکش پلیس نبایستی دغدغه معیشت و رفاه داشته باشند.

اقدامات ناجا در راستای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان، یادآور شد: در راستای تحقق این مهم گام‌های مطلوبی در حوزه افزایش و ترمیم حقوق، اجرای برنامه‌های نهضت مسکن کارکنان طی یک برنامه پنج ساله و... را دنبال می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در فرآیند تأمین مسکن کارکنان به دنبال این هستیم که طی یک بازه زمانی پنج ساله که حدود یک سال و چند ماه از آن را سپری کرده‌ایم، نیرو‌های پلیس واجدالشرایط، صاحب خانه شوند.

سردار اشتری با تأکید مجدد بر اینکه قدردان زحمات شبانه‌روزی همه همکارانم از صف تا ستاد هستم، درباره افزایش اعتبارات و بودجه ناجا پیرو مذاکرات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی، دولت و ستاد کل نیرو‌های مسلح، اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش کردیم که تعهداتمان را پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار