به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
با هدف تجهیز کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
کد خبر: ۴۴۹۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷ - 03April 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، تفاهمنامه همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور توسط علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها و محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با موضوع خرید نشریات برای کمک به تجهیز کتابخانه‌های عمومی به امضا رسید.

این‌تفاهمنامه با هدف ارتباط مستمر کتابخانه‌های عمومی و مطبوعات و رسانه‌ها، ترویج فرهنگ مطالعه از طریق مطبوعات و رسانه‌ها و نیز حمایت از نشریات مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی منعقد شده است.

بر اساس این‌تفاهمنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نسبت به معرفی نمایندگانی تام‌الاختیار برای عضویت در کمیته مشترک سیاستگذاری و خرید نشریات جهت تعیین فهرست عناوین و تعداد نسخه‌های نشریات مشمول طرح اقدام می‌کند. همچنین خرید نشریات مجله‌ای موردنیاز کتابخانه‌های‌عمومی از ۳۵ تا سه هزار و ۵۵۰ نسخه پس از تأیید کمیته مشترک سیاست‌گذاری و خرید نشریات، پرداخت ۴۰ درصد از هزینه خرید نشریات مورد تأیید کمیته مشترک، عضویت رایگان خبرنگاران معرفی شده از طرف اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در کتابخانه‌های عمومی کشور، خرید فصلنامه و کتاب‌های دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برای کتابخانه‌های عمومی و... از جمله تعهدات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این تفاهم نامه است.

همچنین معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب این‌تفاهمنامه نسبت به همکاری با نهاد کتابخانه‌ها به‌منظور انعکاس برنامه‌ها و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در رسانه‌ها و تبلیغ فرهنگ کتابخوانی، معرفی نمایندگانی تام‌الاختیار برای عضویت در کمیته مشترک سیاستگذاری و خرید نشریات و پرداخت ۶۰ درصد از هزینه خرید نشریات مورد تأیید کمیته مشترک اقدام خواهد کرد.

این‌تفاهمنامه تا پایان سال ۱۴۰۰ اعتبار دارد و درصورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار