به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی:
حجت‌الاسلام «روح‌الله حریزاوی» گفت: تعطیلی مطلق مراسمات در شهرهای قرمز و نارنجی، بدون بررسی طرح‌های کارشناسی اتخاذ شده و مورد انتقاد مردم است.
کد خبر: ۴۴۹۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴ - 04April 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «روح‌الله حریزاوی» معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی ضمن انتقاد مجدد از نحوه تصمیم‌گیری در ستاد ملی کرونا و عدم توجه به نظرات کارشناسان دینی، تعطیلی فله‌ای را شبیه به طرح ایمنی گله‌ای دانست که بطلان آن بر همه واضح است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در کمیته اجتماعی وزارت کشور اظهار داشت: در طرح پیشنهادی که توسط چند سازمان تهیه شده است، مساجد و اماکن مذهبی به سه گروه تقسیم شده و مطابق سوابق بهداشتی و بر اساس ضوابط اعلامی مجوز برگزاری می‌گرفتند.

عدم اعتنا به این طرح‌ها از مصادیق تصمیمات غیرکارشناسی است که هر چند ما خود را موظف به رعایت دستورات ستاد کرونا می‌دانیم، ولی نقدمان به تصمیمات بدون مشورت پابرجاست.

وی بی‌اعتنایی ستاد ملی به بدنه کارشناسی را از مصادیق بی‌اعتنایی به عقلانیت مردم دانست و گفت: نیاز ریاست دولت به مشورت با عقلا و کارشناسان بیش از هر زمان برای مردم واضح شده است.

شایان ذکر است رهبر معظم انقلاب در سال گذشته عبادات و توسل به‌خصوص در ماه رمضان را جزو نیازهای اساسی و حتمی مردم دانست و گفت: «نظر کارشناسی‌شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا را معتبر می‌دانم؛ اما این بررسی را باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند آن وقت هر چه آن‌ها تصمیم بگیرند، بنده و همه مردم به آن عمل خواهیم کرد.»

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها