به روز شده در: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰
مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی:
«ابراهیم پوراسماعیل» گفت: اردوهای جهادی دانشجویی روزنه امید در مناطق محروم را تقویت می‌کند و دانشجویان جهادگر علاوه بر به میدان آوردن همه توان خود برای خدمت‌رسانی استعدادها و توانایی‌های جوانان و نوجوانان آن منطقه را شناسایی می‌کنند.
کد خبر: ۴۴۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸ - 04April 2021

اردوهای جهادی روزنه امید در مناطق محروم را تقویت می‌کند

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، «ابراهیم پوراسماعیل» مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی ‌امروز در آیین بازدید از اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در جمع دانشجویان جهادگر اظهار داشت: در ایام نوروز فرصت بسیار ویژه‌ای در اختیار دانشجویان برای شرکت در اردوهای جهادی قرار می‌گیرد که دانشجویان ضمن گذراندن دوره‌های تربیت جهادی با بسیاری از مسائل مهم که در آینده برای آنها کاربردی است آشنا می‌شوند.

وی گفت: خوشبختانه به برکت فضای انقلابی و جهادی که امروز در بسیج دانشجویی حاکم شده جمعی از دانشجویان دغدغه‌مند با رویکرد علمی در مناطق محروم در عرصه‌های عمرانی، علمی، آموزشی و فرهنگی حضور پیدا می‌کنند و منشا خدمات و اقدامات گسترده هستند.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی افزود: یکی از رویکردهای مهم اردوهای جهادی بسیج دانشجویی مبارزه با نا‌امیدی در مناطق محروم است و همانگونه که اردوهای جهادی موجب احیای امید و نشاط در بین مناطق کم برخوردار هستند دانشجویان جهادگر با رویکردی کاملا علمی و بر اساس نگاه‌های کاربردی در این راستا تلاش می‌کنند.

وی بیان داشت: اردوهای جهادی دانشجویی روزنه امید در مناطق محروم را تقویت می‌کند و دانشجویان جهادگر علاوه بر به میدان آوردن همه توان خود برای خدمت‌رسانی استعدادها و توانایی‌های جوانان و نوجوانان آن منطقه را شناسایی می‌کنند و بسیج دانشجویی در راستای بهره بردن از آنها کادر سازی خواهد کرد.

پوراسماعیل با بیان اینکه شعار دانشجویان جهادگر در اردوهای جهادی «می‌سازیم تا ساخته شویم» است، افزود: همه توان را برای عملیاتی کردن فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای ایجاد همدلی و همزبانی با مردم به کار خواهیم گرفت.

این مسئول با اشاره به اینکه در ایام نوروز چهار دانشگاه شهر اراک برای شرکت در اردوهای جهادی پای کار آمدند و دانشجویان زیادی از دانشگاه‌های اراک، پیام نور، صنعتی و آزاد اسلامی برای خدمت‌رسانی اعلام آمادگی کردند، گفت: دانشگاه صنعتی در روستای حسن آباد شازند، دانشگاه پیام نور در روستای اکبر آباد شازند، دانشگاه آزاد اسلامی در سه پروژه روستای قلعه نو اراک و دانشگاه اراک هم در روستای قلعه نو برای فعالیت های جهادی به میدان آمدند.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی افزود: در چهار منطقه‌ای که دانشجویان جهادگر در ایام نوروز حضور پیدا کردند بیش از یکصد نفر جهادگر دانشجو فعالیت داشتند و توانستند اقدامات اثربخشی انجام دهند.

وی خاطر‌نشان کرد: علاوه بر برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی بسیج دانشجویی با سازماندهی جهادگران در عرصه های مختلف همچون مبارزه با کرونا در همه ابعاد‌، فعالیت‌های پزشکی، بهداشتی و درمانی و فعالیت‌های علمی در حوزه دانش بنیان نیز در حال فعالیت است که خوشبختانه جوانان مومن، انقلابی با روحیه بسیجی و جهادی در قالب ۳۵ گروه جهادی در این راستا سازماندهی شده‌اند.

انتهای پیام/ 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها