به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
فرمانده نیروی انتظامی خبر داد؛
سردار اشتری با اشاره به تدوین و ترسیم اطلس تأمین امنیت انتخابات در ناجا بر لزوم هوشیاری و آمادگی همه جانبه در برابر دشمنان تأکید کرد.
کد خبر: ۴۵۰۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵ - 06April 2021

تدوین اطلس امنیت انتخابات در ناجا/ لزوم هوشیاری و آمادگی همه جانبه در برابر دشمنانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا در همایش سراسری کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا که امروز (سه شنبه) به‌صورت ویدئوکنفرانسی و با شعار «اقتدار معنوی، بصیرت انقلابی» در ستاد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا برگزار شد، با اشاره به اهمیت سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: امسال به جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و سایر موضوعات، سال حساسی برای کشور است و از آنجایی که نیروی انتظامی مسئول تأمین امنیت انتخابات است، در تلاشیم که همچون سال‌های پیشین، وظیفه خطیر خود را قبل، حین و پس از برگزاری انتخابات به نحو شایسته‌ای انجام دهیم.

ضرورت هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی همواره مترصد آسیب به کشور و نظام هستند، بر لزوم هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه تأکید کرد و گفت: در چنین شرایطی تلاش برای سلامت و امنیت انتخابات در کنار مشارکت و حضور حداکثری مردم حائز اهمیت است.

سردار اشتری با اشاره به بیانات حضرت امام خامنه‌ای درباره انتخابات مطرح کرد: برگزاری انتخاباتی با امنیت و سلامت کامل در کنار مشارکت حداکثری مردم باعث اقتدار کشور می‌شود و شایسته است که ما نیز با پیروی از معیار‌هایی که معظم‌له اعلام کردند به انتخاب «اصلح» کمک کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: ناجا برنامه‌ریزی و تمرکز خود را درباره تأمین امنیت انتخابات در بازه‌های زمانی قبل، حین (تأمین امنیت اماکن اخذ رأی و صندوق‌ها) و پس از برگزاری انتخابات، آغاز کرده است و خوشبختانه بر مبنای تجربیات موفقی که طی سال‌های گذشته در این خصوص داشته‌ایم، هر نوع فعالیت و تحرکی را رصد می‌کنیم تا خدشه‌ای بر امنیت وارد نشود.

وی تاکید کرد: تأمین امنیت عمومی و در شرایط پیش رو تأمین امنیت انتخابات خط قرمز ما است و با قاطعیت، هوشیاری، آمادگی همه جانبه و تسلط بر امور اجازه نمی‌دهیم که حرکتی خلاف امنیت، واقع شود.

تهیه اطلس امنیت انتخابات
سردار اشتری با اشاره به تهیه اطلس تأمین امنیت انتخابات اضافه کرد: در راستای آمادگی روزافزون، اطلس امنیت انتخابات را ترسیم و تهیه کرده‌ایم و براساس رنگ‌بندی مشخص شده، تمرکز نیرویی خود را برای برگزاری انتخاباتی امن و باشکوه انجام می‌دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: وظیفه ملی و شرعی همه ما حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است؛ و ان‌شاءالله انتخاباتی پرشور برگزار و فردی با روحیه ولایی، جهادی، پرتلاش، مردمی، دشمن‌ستیز، معتقد به جوان‌گرایی و اعتماد به ظرفیت‌های داخلی و... انتخاب شود؛ همه ما باید برای انتخاب کاندیدای اصلح تلاش کنیم.

تعیین اولویت‌های ماموریتی
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین و تدوین اولویت‌های مأموریتی نیروی انتظامی در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: در سال جاری نیز، چون سنوات گذشته به منظور کسب دستاورد‌های روزافزون، اولویت‌های مأموریتی ناجا احصاء و تعیین شده است و در ۱۶ ماموریت اولویت‌دار ناجا از بعد ارتقاء فرهنگ دینی و انقلابی کارکنان تا تحقق پلیس هوشمند و حرفه‌ای شدن نیرو‌ها لحاظ شده است.

سردار اشتری با بیان اینکه مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه نیروی انتظامی مجموعه‌ای نظامی، انتظامی و خدمات‌ده است، خاطرنشان کرد: سالانه بیش از ۷۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می‌شود، بنابراین تلاش داریم با تعیین اولویت‌های ماموریتی، بتوانیم این نیرو را از ابعاد مختلف تقویت و تجهیز کنیم؛ چرا که نتیجه حرفه‌ای‌تر شدن پلیس و کارآمدی نیروی انتظامی، بهبود روند خدمات‌دهی و ارتقاء رضایت مردمی است.

نیروی انسانی؛ بالاترین سرمایه ناجا
وی کارکنان را بالاترین سرمایه نیروی انتظامی برشمرد و افزود: بیشترین تکیه ما بر وجود نیروی انسانی متعهد، کارآمد، اخلاق‌مدار و حرفه‌ای است، از طرفی تلاش می‌کنیم که در راستای ارتقاء روحیه کاری و خدمتی سبزپوشان خدوم و ایثارگر ناجا تلاش کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به رؤسای عقیدتی سیاسی ناجا پلیس‌های ستادی، تخصصی و فرماندهی انتظامی استان‌ها با اشاره به اهمیت تقویت بنیه دینی و انقلابی سبزپوشان ناجا یادآور شد: همکاران عزیزم در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا رسالت خطیر و حساسی بر عهده دارند، ان‌شاءالله همه ما به گونه‌ای عمل کنیم که مورد رضایت خداوند و مقام معظم رهبری قرار بگیرد.

ملاک عمل پلیس اطاعت از رهبری و قانون‌گرایی
وی تأکید کرد: ما در چارچوب اطاعت از رهبری و قانون‌گرایی عمل می‌کنیم و خوشبختانه امروزه شاهدیم با همکاری خوبی که میان سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، سازمان حفاظت اطلاعات ناجا وفرماندهی وجود دارد این مجموعه در مسیر رشد معنوی و سلامت است.

سردار اشتری یادآور شد: هدایت فکری، دینی، سیاسی و بصیرت افزایی سبزپوشان خدوم ناجا از وظایف اصلی و محوری همکارانم در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا می‌باشد و باید به گونه‌ای عمل کنیم که الگو و سرآمد باشیم.

آماده‌باش حداکثری نیرو‌های پلیس
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آماده‌باش حداکثری نیرو‌های پلیس در ایام و شرایط مختلف تقویمی و...، ادامه داد: به لطف و عنایت الهی و هماهنگی و همدلی آحاد فرماندهان، مدیران، افسران، کارمندان، درجه داران و سربازان نیروی عظیم انتظامی در طول سال همواره ماموریت‌های ذاتی و قانونی و جاری خود را به نحو شایسته‌ای انجام داده و در کنار این مهم در میدان مقابله با ویروس منحوس کرونا نیز دوشادوش کادر زحمتکش پزشکی، پرستاری و درمانی کشور بوده‌ایم.

سردار اشتری با قدردانی از زحمات مدافعان سلامت به تشریح اقدامات ناجا در فرآیند مقابله با ویروس کرونا پرداخت و یادآور شد: از زمان شیوع این ویروس منحوس، همکارانم در اقصی نقاط کشور از مرز تا مرکز دوشادوش کادر درمان به ایفای نقش پرداختند و این ایفای نقش در مولفه هایی، چون برخورد با تشویش کنندگان اذهان عمومی، به‌ویژه در فضای مجازی، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، مقابله با احتکار اقلام مورد نیاز مردم و... ظهور و بروز کرد.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: از ابتدای آذر سال گذشته تاکنون در راستای اجرای طرح محدودیت تردد بیش از ۷۷۰ هزار نفر روز از نیرو‌های پلیس خدمات ارائه کردند و تا ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس نیروی انتظامی در کنار انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، در این میدان نیز مأموریت‌ها را با قوت و قدرت دنبال می‌کند.

سرباز ولایت و خادم مردم هستیم
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه افتخار می‌کنیم سرباز ولایت و خادم مردم هستیم به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی همزمان با هفته ناجا در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: پیام معظم له برای همه ما امیدآفرین و روحیه‌بخش بود و کسب رضایت ایشان را، چون مدالی گرانبها بر سینه می‌دانیم.

وی با بیان اینکه «امنیت» و «سلامت» از بالاترین نعمت‌هاست، افزود: پلیس امروز در خدمت مردم و برای امنیت و سلامت آنان است و خوشبختانه نه‌تنها مسئولیت و وظیفه مان را در حوزه امنیت به خوبی انجام داده‌ایم، بلکه در حوزه سلامت و خدمات دهی به مردم در شرایط بحرانی شیوع کرونا نیز خوش درخشیده ایم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نظرسنجی برون سازمانی درباره نحوه خدمات‌دهی برخی دستگاه‌های کشور بیان کرد: خوشبختانه اعتماد عمومی مردم به نیروی انتظامی بر مبنای این نظرسنجی ارتقاء یافته و حائز رتبه شده‌ایم و این مهم را برای خود سرمایه می‌دانیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش پایانی سخنان خود گفت: لازم می‌دانم یک خداقوت و دستمریزاد جانانه به آحاد همکارانم از نقطه صفر مرزی تا دل شهر‌ها و جاده‌ها و در دورترین نقطه کشور بگویم که چنین ایثارگرانه و جهادی به مردم خدمت می‌کنند و ان‌شاءالله بتوانیم هرچه زودتر پلیس در تراز انقلاب اسلامی را محقق کنیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار