به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۰
معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
سردار عبداللهی گفت: شرایط پیش آمده در روز‌های اخیر موجب شد تا تخت‌های بستری بیمارستان‌های سپاه را به‌ویژه در تهران برای پذیرش بیماران کرونایی دو برابر کنیم.
کد خبر: ۴۵۰۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۱ - 10April 2021

ظرفیت بیمارستان‌های سپاه برای پذیرش بیماران کرونایی دو برابر شده استسردار «احمد عبداللهی» معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، درباره اقدامات این معاونت در مقابله با موج چهارم ویروس کرونا، اظهار داشت: شرایطی که سال گذشته در وضعیت قرمز کرونایی داشتیم، امسال نیز در این وضعیت پیش آمده، همان شرایط را داریم؛ بدین معنی که مراکز درمانی و بهداشتی تابعه سپاه در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت اعلام نیاز وزارت بهداشت، در درمان بیماران کرونایی به آن‌ها کمک‌های لازم را ارائه دهند.

وی افزود: پیش‌بینی ما در دو هفته آینده و در اردیبهشت این است که روند صعودی بستری بیماران کرونایی بیشتر شود؛ بر این اساس به بیمارستان‌های سپاه اعلام کردیم که برای مواجهه با این شرایط، آمادگی لازم را داشته باشند و نیازمندی‌های خود را برای رفع آن‌ها اعلام کنند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه ادامه داد: شرایط پیش آمده در روز‌های اخیر موجب شد تا تخت‌های بستری بیمارستان‌های سپاه را به‌ویژه در تهران برای پذیرش بیماران کرونایی دو برابر کنیم؛ البته با تدابیر اتخاذشده، شرایط بحرانی در بیمارستان‌های سپاه نخواهیم داشت.

سردار عبداللهی در خصوص تعطیلی عمل‌های غیر اورژانسی در بیمارستان‌ها هم گفت: هرگاه شرایط ایجاب کند، عمل بیماران غیر اورژانسی در بیمارستان‌های سپاه تعطیل می‌شود تا ظرفیت بیشتری برای درمان بیماران کرونایی در اختیار قرار گیرد.

وی سپس به وضعیت بیمارستان‌های تابعه سپاه اشاره و عنوان کرد: نسبت به دو هفته پیش که حدود ۷۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بقیةالله (عج) بستری شده بودند، تا ۱۷ فروردین تعداد ۱۶۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این بیمارستان بستری شدند که بیانگر افزایش بیش از دو برابری تعداد مبتلایان به این بیماری است.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه اضافه کرد: این موضوع باعث شده تا حدود ۱۰ بخش بیمارستان بقیةالله (عج) درگیر بیماران کرونایی باشند؛ البته با وجود این، فعلاً مشکل حادی در پذیرش این بیماران وجود ندارد و چنانچه ضرورت ایجاب کند، می‌توانیم تخت‌های بیشتری را برای بستری کردن آن‌ها اختصاص دهیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها