به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۰
رئیس مجلس شورای اسلامی:
قالیباف گفت: امروز برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور از اولویت‌های اساسی و مهم است؛ بنابراین ناگزیریم تمامی چالش‌های پیش رو را از سر راه برداریم.
کد خبر: ۴۵۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵ - 10April 2021

نظم و امنیت کشور از اولویت‌هاست/ سازمان‌هایی موفق هستند که جلوتر از پدیده‌ها حرکت کنندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‎پرس، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران ناجا، اظهار داشت: بی‌شک امروز در کشور با چالش‌های بسیاری روبه‌رو هستیم، هرچند که افتخارات بزرگی را انقلاب اسلامی پدید آورده و تأثیرات آن را نیز در تمامی عرصه‌ها در سطح کشور، منطقه و بین‌المللی شاهد هستیم.

وی ادامه داد: تدابیر امام (ره)، مجاهدت‌های مردم و رهبری‌های هوشمندانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی بدون شک سبب شده که امروز در این مقطع از تاریخ و آغاز قرن جدید عزت مسلمانان و احیای مجدد اسلام را شاهد باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طبیعی است که با چنین رویکرد و باورهایی، در مقابل استکبار جهانی بایستیم و مانع از تسلط آن‌ها در دنیا و منطقه شویم که این ایستادگی وظیفه قرآنی و انسانی است.

قالیباف گفت: امروز برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور از اولویت‌های اساسی و مهم است، بنابراین ناگزیریم تمامی چالش‌های پیش رو را از سر راه برداریم.

وی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به‌عنوان یک سیاست‌‌نامه اشاره کرد و ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه ما در گام دوم انقلاب اسلامی این است که تلاش کنیم تا فاصله بین باید‌ها و واقعیات را کم کنیم؛ برای انجام این امر بایستی یک تحول و معجزه اجتماعی که منطقی و فراگیر باشد را ایجاد کنیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه مردم باوری باید به عنوان یک موضوع مهم مورد اهتمام قرار بگیرد، گفت: لازم است که با زبان مردم سخن بگوییم؛ اگر در فرهنگ اهل بیت (ع) و اسلام نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که امامان ما در هر مقطع از زندگی با مردم با زبان خودشان صحبت می‌کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از مشکلات ما این است که در حوزه‌های مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... رشد قابل توجهی را شاهد هستیم، اما نتوانسته ایم پا به پای این حوزه‌ها در جامعه پیش برویم.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: موفق نبودن در برخی از مسائل به دلیل ناکارآمدی و دوری از مردم باوری و اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی است، مدیران ما بایستی خداباوری و ایمان داشتن به سنت‌های الهی را مدنظر قرار دهند همانطور که در دوران دفاع مقدس با این دو رکن اساسی توانستیم موفق عمل کنیم.

وی به نظام اداری و اجرایی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: مدیران ما بایستی با تسلط کامل بر این موضوع مسائل را به سرانجام برسانند.

قالیباف با اشاره به رابطه کارگزاران و مدیران با مردم نیز اشاره کرد و ادامه داد: شهید بهشتی در این رابطه می‌فرماید که بعضی از موضوعات در فرهنگ اسلامی و در فرهنگ ما دگم هستند، در واقع ایشان معتقدند که در رابطه بین کارگزار در نظام اسلامی و مردم هرگز نباید حجابی وجود داشته باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر اهتمام ویژه به خواسته‌های گروه‌های مختلف مردم تصریح کرد: بایستی پاسخ‌های دقیق، به موقع و صریح به خواسته‌های مردم بدهیم در غیر این صورت با مشکلاتی در آینده روبه رو خواهیم شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همیشه بایستی در حال حرکت و جوشش باشیم و پا به پای مسائل جامعه پیش برویم چراکه روزمرگی با انقلاب اسلامی و مدیریت جهادی سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: ناجا با توجه به مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، امنیتی و... در بطن زندگی مردم است، لذا شناخت پدیده‌ها و سپس اقدام کردن از اوجب واجبات است؛ در واقع سازمان‌هایی همچون نیروی انتظامی زمانی موفق هستند که جلوتر از پدیده‌ها حرکت می‌کنند.

پایه اعتمادسازی، مردم‌باوری است
قالیباف همچنین گفت: امروز اعتماد مردم به نیروی انتظامی افزایش یافته است که این امر ناشی از مجاهدت‌های فرماندهان، مدیران، رؤسا و همچنین سربازان است؛ در واقع اعتمادسازی یکی از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی برای نیروی انتظامی است، پایه اساسی اعتمادسازی در کارآمدی مبتنی بر مردم‌باوری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه افتخار می‌کنم که امروز خدمتگزار مردم عزیز هستم، خاطرنشان کرد: امنیت و معیشت یکی از موضوعات مهم است که در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌ای به این دو موضوع خواهد شد و ان‌شاءالله امسال با در نظر گرفتن اعتبارات در راستای نوسازی ۲۰۸ پاسگاه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها