به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
ویژه‌‌برنامه افطار شبکه قرآن و معارف سیما با عنوان «ضیافت» در قالب ترکیبی همراه با مستند به بررسی زندگی علما و بزرگان دین می‌پردازد.
کد خبر: ۴۵۰۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶ - 13April 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «سیدافضل میرلوحی» تهیه‌کننده برنامه «ضیافت» با اعلام پخش این برنامه به مناسبت ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: برنامه «ضیافت» که در سنوات گذشته به معرفی شخصیت معنوی و اخلاقی بیش از ۱۷۰ چهره برجسته علمی و فقهی جهان تشیع پرداخته است، امسال در نظر دارد سیره مبارزاتی این بزرگان و حرکت‌هایی که به رهبری روحانیت شیعه موجب شکل‌گیری و هدایت سلسله مبارزات امت اسلامی با استعمار جهانی و به‌خصوص استعمار انگلیس و جریان پلید بهاییت منجر شده است را نیز بررسی و معرفی کند.

تهیه‌کننده «ضیافت» بیان کرد: در بخش‌های مختلف این برنامه با دعوت از خانواده درجه اول علما و یا افرادی که تالیفاتی در زمینه چهره مورد بحث دارند، به بررسی ابعاد اخلاقی کمتر گفته شده علما و بزرگان دین می‌پردازیم.

وی درباره ساختار برنامه تصریح کرد: استفاده از بخش‌های مختلفی همچون مستند‌های گزارشی به همراه آیتم‌های متفاوت و جذاب تصویری بخش‌های تولیدی برنامه را تشکیل می‌دهد. در کنار آن بهره‌مندی از فضای بهاری و آزاد به عنوان استودیو اصلی با قرائت قرآن کریم و پخش اذان به‌صورت زنده به طراوت لحظات افطار خواهد افزود.

میرلوحی خاطرنشان کرد: آیت‌الله ملااحمد نراقی، آیت‌الله سید محمد کاظم طباطبایی یزدی، آیت‌الله شیخ جعفر کاشف الغطاء، شهید قاضی نورالله شوشتری، آیت‌الله میرزای شیرازی، آیت‌الله شیخ فض‌الله نوری، امام موسی صدر، شهید محمدباقر حکیم، علامه سیدعبدالحسین شرف‌الدین و آیت‌الله مدرس از جمله علمایی هستند که در «ضیافت» ۱۴۰۰ به مخاطبان معرفی خواهند شد.

براساس این گزارش، برنامه «ضیافت» به کارگردانی علی خان‌پور و با اجرای سیدعلی قوامی، در ماه مبارک رمضان هر شب یک ساعت پیش از اذان مغرب روی آنتن شبکه قرآن سیما خواهد رفت.

انتهای پیام/121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها