به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۰
توسط انتشارات «راه یار»؛
کتاب «جهاد در قرنطینه» روایتی از فعالیت‌های کارگاه جهادی شهید ابراهیم‌زاده در جهاد مقابله با ویروس کرونا، به همت انتشارات «راه یار» چاپ و روانه بازار نشر شد.
کد خبر: ۴۵۱۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸ - 17April 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «جهاد در قرنطینه»؛ روایتی از فعالیت‌های کارگاه جهادی شهید ابراهیم‌زاده در جهاد مقابله با ویروس کرونا به همت انتشارات «راه یار» چاپ و روانه بازار نشر شد.

بنابرین گزارش، «جهاد در قرنطینه»، پنجمین کتاب از مجموعه عناوین ناشر درباره «مدافعان سلامت» است که معصومه بائی تحقیق و فروغ زال تدوین آن را برعهده داشته‌اند.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

«روز‌های پایانی سال ۱۳۹۸، اتفاقی افتاد تا نسلی که جنگ ندیده و دهۀ شصت را درک نکرده بود، بتواند صفای خاطرات آن زمان را بچشد. خاطراتی که از فداکردن جان‌ها در خط مقدمش تا دستکش و کلاه بافتن و مربا گرفتن پشت جبهه‌اش برای نسل‌های بعد، فقط کلماتی خواندنی و شنیدنی و دور بودند و هیچ‌کس حتی فکرش را هم نمی‌کرد بتواند ذره‌ای از آن حال‌وهوا را درک کند.

روز‌های پایانی سال ۹۸ کرونا آمد. صف‌های نمازجماعت از هم گسست و مسجد‌ها و پایگاه‌ها خالی شد، کتابخانه‌ها تعطیل، دورهمی‌ها لغو و کلاس‌ها مجازی شد، دانشگاه‌ها بی‌دانشجو ماند، دیدوبازدید‌ها تلفنی شد و کم‌کم کورسو‌های امیدی که نسل جدید برای برگشتن به صفای قدیم داشت، باید از بین می‌رفت؛ اما نرفت؛ چون هشت سال دفاع مقدس به ما یاد داده بود که در کمبود‌ها خودکفا، در کاستی‌ها خلاق، در تنگناها جسور و در تحریم‌ها غنی می‌شویم. کرونا آمد و به همه نشان داد مردم، همان مردم دوران جنگ‌اند. هنوز هم همان امام است و همان امت و چیزی بین خاطرات جا نمانده.

کتاب پیش رو روایتی است از مردمی که به‌محض ایجاد بحران و تهدید برای کشورشان، قرنطینه خانگی را به میدان جهاد تبدیل کردند. در حالی که با آمدن کرونا، مردم متمدن غرب، به خوی غرب وحشی‌شان برگشته بودند و فروشگاه‌ها را غارت می‌کردند، ما نیز به گذشته‌مان برگشتیم. انگار دوباره مسجد و حسینیه‌ها، پایگاه‌های پشتیبانی جبهه شده و خانم‌ها شال و کلاه بافتن و شستن و دوختن لباس‌های رزمندگان را از سر گرفته باشند. این بار هم همان دست‌ها دوختند و همان چرخ‌ها چرخیدند، فقط جای پارچه لباس‌های خاکی را پارچه‌های سفید ماسک و گان گرفت.»

بنابرین گزارش، «جهاد در قرنطینه» که خاطرات جهادگران مشهدی در تهیه و دوخت ماسک و لباس‌های پزشکی و کادر درمان برای مقابله با کرونا را روایت می‌کند، در ۱۴۴ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۲۰ هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقمندان برای تهیه این کتاب، علاوه بر کتابفروشی‌ها، می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر @raheyarpub و سایت vaketab.ir نسبت به سفارش کتاب اقدام کنند. همچنین در صورت نیاز می‎توانند با شماره ۰۲۱۴۲۷۹۵۴۵۴ تماس بگیرند.

پیشتر کتاب‌های «نوبت شماست»، «به چند خیاط ماهر نیازمندیم»، «نذر نفس» و «هفت خان شستن» نیز توسط این ناشر درباره «مدافعان سلامت» و فعالیت‌های جهادی در مقابله با شیوع بیماری کرونا منتشر شده است.

انتهای پیام/121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها