به روز شده در: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
نشست کمیسیون مشترک برجام با هدف بررسی روند و نتایج گفت‌وگو‌های فنی کارشناسان، با شرکت هیأت‌های مذاکره‌کننده ایران و ۱+۴ و در سطح معاونان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۴۵۱۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱ - 17April 2021

اعلام زمان برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجامبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در ادامه رایزنی‌های جاری در وین که از روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین از سر گرفته شد، نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (شنبه) با هدف بررسی روند و نتایج گفت‌وگو‌های فنی کارشناسان، با شرکت هیأت‌های مذاکره‌کننده ایران و ۱+۴ و در سطح معاونان کار در گرندهتل وین برگزار می‌شود.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان بر عهده خواهد داشت و ریاست جلسه نیز بر عهده «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

قرار است در این جلسه که ساعت ١۵:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود، در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگو‌ها بحث و تصمیم‌گیری شود.

خاطرنشان می‌شود دور تازه گفت‌وگو‌ها در وین از روز پنج‌شنبه آغاز شده و علاوه بر یک جلسه کمیسیون مشترک، گفت‌وگو‌ها در سطح کارشناسی در دو حوزه تحریم و مسائل هسته‌ای ادامه یافته است.

روز پنجشنبه ۲۶ فروردین نشست کمیسیون مشترک برجام در حدود دو ساعت با حضور هیأت‌های ایران و ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا در شهر وین برگزار و طرفین توافق کردند که گفت‌وگو‌های فنی در نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، ادامه یابد.

همچنین مقرر شد نتایج نشست‌های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام‌ شود.

بعد از آن رایزنی‌های دو و چندجانبه که قبل از نشست کمیسیون هم برگزار شده بود، در جریان بود و در ادامه رایزنی‌های تیم‌های مذاکره کننده ایران و گروه ۱+۴ در وین، روز جمعه دیداری با حضور هیأت‌های سه کشور اروپایی و هیأت ایرانی به ریاست عراقچی برگزار شد.

علاوه بر این، نشست سه جانبه‌ای نیز بین رؤسای هیأت‌های ایران، چین و روسیه در محل اقامت عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان برگزار شد.

عراقچی سه‌شنبه ۲۴ فروردین در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه ۲۵ فروردین در وین برگزار شود که به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشست در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین در پایان این نشست آن را بسیار جدی و چالشی خواند و بار دیگر بر رفع همه تحریم‌ها تأکید کرد و گفت: اروپایی‌ها باید جدیت را در مذاکرات نشان دهند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها