به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۱
سردار شهید حجازی تاکید کرد؛
جانشین شهید فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به سیاست سپاه درباره انتخابات گفت: سپاه و بسیج یک مجموعه واحد، متشکل و منسجم است. باید جناح‌های سیاسی از دخالت کردن و ورود در سپاه و سعی کردن در اینکه به سپاه و بسیج نفوذ کنند، خودداری کنند.
کد خبر: ۴۵۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷ - 20April 2021

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار سید محمد حسین‌زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب در روز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

جانباز شهید سردار حجازی: مصادره سپاه و بسیج به نفع جناح‌ها ممنوع

آنچه در ادامه می‌خوانید و می‌شنوید، سخنانی از سردار شهید حجازی درباره سیاست سپاه در انتخابات است که برای نخستین بار منتشر می‌شود؛ این سخنان در دوازدهمین دوره مجمع فرماندهان سپاه مورخ ۲۶ شهریور سال ۷۸ ایراد شده است:

«امروز بعضی از جناح‌ها مرتب می‌گویند که آقا سپاه در جناح‌ها دخالت نکند. ما می‌گوییم سپاه هیچ‌وقت در جناح‌بندی‌ها دخالت نکرده است. بسیج هیچ‌وقت در جناح‌بندی‌ها دخالت نکرده است. امروز بیش‌تر از اینکه سپاه و بسیج محتاج این توصیه باشند، جناح‌های سیاسی محتاج این توصیه هستند که سعی نکنند سپاه و بسیج را درصد بندی کنند. بگویند این درصدش با ماست این درصدش با آن هست. سپاه و بسیج یک مجموعه واحد، متشکل و منسجمی است و اجازه هم نخواهند داد به جناح‌بندی‌های سیاسی که وارد بسیج بشوند و هرکدام قسمتی را بخواهند به خودشان اختصاص بدهند. بسیج و سپاه یک مجموعه یکپارچه است و باید جناح‌های سیاسی از دخالت کردن و ورود در سپاه و سعی کردن در اینکه در سپاه و بسیج نفوذ کنند، خودداری کنند.»

درباره شهید

سرتیپ پاسدار سید محمد حسین‌زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از دفاع مقدس در سپاه و بسیج و نیز ستاد کل نیرو‌های مسلح مسؤولیت‌هایی، چون فرماندهی نیروی مقاومت بسیج به مدت ۱۰ سال، ریاست ستاد مشترک سپاه، جانشین فرمانده کل سپاه و معاونت آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستادکل نیرو‌های مسلح بر عهده داشت.

این سردار اسلام در سال‌های اخیر تجارب ارزنده خود را برای یاری بخشی به مدافعین حرم و کمک به جبهه مقاومت اسلامی در عرصه مقابله با داعش و تروریسم تکفیری به کار گرفت و پس از شهادت سردار دل‌ها سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی به پیشنهاد سردار پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه با حکم سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، به سمت جانشینی فرماندهی این نیرو منصوب و خدمات ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشت.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها