به روز شده در: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱
برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «نادر عظیمی وزیری» تعلق گرفت.
کد خبر: ۴۵۲۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷ - 24April 2021

عطای نشان فداکاری به شهید «نادر عظیمی وزیری»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌ پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام، «نادر عظیمی وزیری» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و ازخودگذشتگی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

بنابراین گزارش، شهید نادر عظیمی وزیری در تاریخ چهارم خرداد ۱۳۳۳ در شهر مریوان دیده به جهان گشود. دوران تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان نظام شد. شهید عظیمی بعد از اتمام موفقیت‌آمیز تحصیلات دوره متوسطه، با توجه به عشقی که به خدمت در نظام داشت، در سال ۱۳۵۴ وارد دانشکده افسری شد. وی پس از طی دوره‌های مختلف دانشکده افسری، جهت طی دوره مقدماتی پیاده به شیراز منتقل شد. پس از اتمام دوره مقدماتی، به تیپ نوهد اختصاص یافت.

شهید عظیمی با آغاز فعالیت گروهک‌های ضدانقلاب در شهر‌های کردستان، پیوسته به افشاگری ماهیت ضد مردمی آنان می‌پرداخت و با ایمان، شهامت و شجاعت در عملیات‌های نظامی مختلف علیه ضدانقلاب شرکت می‌کرد.

سرانجام، وی در تاریخ ۱۳۵۹/۰۷/۰۱ در حین تعقیب ضد انقلاب در جاده تکاب، پس از برخورد با مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها