به روز شده در: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
انصارالله یمن به تحرکات جدید شورای امنیت سازمان ملل درباره یمن واکنش نشان داد و تأکید کرد که هرگونه فعالیت جدید شورا تنها زمانی که در راستای خدمت به منافع یمن باشد، محقق خواهد شد.
کد خبر: ۴۵۴۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳ - 04May 2021

انصارالله به تصمیم احتمالی شورای امنیت درباره یمن واکنش نشان دادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله، بامداد امروز، به اخبار منتشر شده درباره تصمیم جدید شورای امنیت برای پایان دادن به جنگ یمن واکنش نشان داد.

سخنگوی انصارالله در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص نوشت: «از یک نبرد محدود صحبت می‌کنند و [کشور] محاصره شده یمن را رها کرده‌اند. این محدود کردن درگیری نه‌تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه آن را تشدید می‌کند و فایده‌ای برای برقراری صلح ندارد و زمان جنگ را به درازا می‌کشاند».

رئیس هیأت مذاکره‌کننده یمن اشاره دارد به اظهارات مقامات آمریکایی که هنوز محدود به نبرد مأرب است و محاصره و درد و رنج مردم این کشور در آن نادیده گرفته شده است.

محمد عبدالسلام در ادامه گفت: «هرگونه فعالیت جدید شورای امنیت قابل تحقق نخواهد بود مگر اینکه ابتدا در خدمت به مصلحت مردم یمن باشد».

عبدالسلام ادامه داد: «مردم یمن به کسی که حقوق آن‌ها را در زمینه امنیت، صلح و حاکمیت مراعات نمی‌کند، توجهی نمی‌کنند».

در عین حال، «محمد علی الحوثی» عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن نیز در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در این خصوص نوشت: «ما یک نگرش برای حل‌وفصل و صلح داریم؛ می‌خواهیم به این نگرش ما برای حل‌وفصل در شورای امنیت گوش فرا داده شود».

این اظهارات پس از آن است که شامگاه دوشنبه (دیروز)، شبکه «المیادین» به نقل از منابع خود گزارش داد که تحرکاتی در سطح بین‌المللی و سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ یمن در حال انجام است.

المیادین خبر داده بود که رایزنی‌های بین‌المللی و سازمان به دنبال یک الگوی جایگزین برای قطعنامه ۲۲۱۶ است که این تصمیم زمینه را عملا برای پایان دادن به کار «عبدربه منصور هادی» رئیس دولت مستعفی یمن فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها