به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
فتح خرمشهر، فتح خون/ مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:
سرهنگ «کریمی» گفت: وحدت نیروهای مسلح سبب آزادسازی خرمشهر شد و خوشبختانه امروز این وحدت و انسجام در تمامی ارکان نیروهای مسلح قابل نمایش است.
کد خبر: ۴۵۶۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹ - 15May 2021

سازماندهی بیش از ۳ هزار نفر فعال فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی در استان مرکزی

به گزارش دفاع‌پرس از اراک، سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی امروز (شنبه) در نشست فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان مرکزی با موضوع ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از استان مرکزی ادامه راه کنگره شهدای استان و اقداماتی است که انجام شد و این یک رسالت و وظیفه مهم محسوب می‌شود و مخاطب آن، همه مردم، دستگاه ها و نهادهای استان هستند.

کریمی افزود: خوشبختانه به برکت کنگره شهدای استان زیرساخت‌های خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تداریک دیده شده که سازماندهی بیش از سه هزار فعال فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی و سایر حوزه های دیگر یکی از این زیر‌ساخت‌هاست.

وی ادامه داد: ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه در کنگره شهدای استان تشکیل شد که در سال گذشته برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس پای کار آمدند و خوشبختانه اقدامات خوبی هم انجام شد که برگزاری پنج هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی بخشی از عملکرد آن است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: امسال در ستاد گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی بار دیگر از ظرفیت های ایجاد شده در کنگره شهدای استان استفاده خواهیم کرد و در این ستاد برای سال جاری ۴۰ هفته پیش‌بینی شده که برنامه ها متناسب با این ۴۰ هفته برگزار خواهند شد.

کریمی بیان کرد: وحدت نیروهای مسلح سبب آزادسازی خرمشهر شد و خوشبختانه امروز این وحدت و انسجام در تمامی ارکان نیروهای مسلح قابل نمایش است و باید از این ظرفیت برای گرامیداشت مناسبت‌ها به خوبی استفاده شود.

وی افزود: امروز مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مرکزی به یک پاتوق برای برگزاری برنامه های فرهنگی تبدیل شده و جوانان بسیاری از این اقدام استقبال کرده‌اند که نمونه آن، برگزاری برنامه در لیالی قدر بود که در ۱۰ شب، بیش از ۲۰ هزار نفر با رعایت کامل پروتکل‌ها در این برنامه شرکت کردند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: برنامه‌ریزی برای تهیه و چاپ ۶۰ عنوان کتاب با محتوای دفاع مقدس در حال انجام است که تمامی دستگاه ها و ادارات استان باید در این خصوص مشارکت کنند؛ چراکه این موضوع یکی از مصوبه های شورای اداری استان بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کریمی اضافه کرد: در سال جاری استان مرکزی میزبان سه جشنواره کشوری است که نیاز است برای این جشنواره ها آمادگی کامل داشته باشیم و همچون سال های گذشته که استان مرکزی رتبه های خوبی کسب کرد در جشنواره ها حضور پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بازدید دانشجویان از موزه و مراکز مهم استان در دفاع مقدس که در قالب طرح شهید مجید ایزدپناه انجام می‌شد با کاهش شیوع بیماری کرونا ادامه پیدا می‌کند و البته می‌توان این طرح بسیار کاربردی را برای سایر دستگاه ها و ادارات استان نیز اجرا کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها