به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
حجت الاسلام رئیسی:
رئیس قوه قضائیه گفت: کشور‌هایی که دنبال عادی‌‎سازی با رژیم غاصب صهیونیستی بودند، قطعاً در ریختن خون کودکان و زنان بی‌گناه فلسطینی شریک و سهیم هستند.
کد خبر: ۴۵۶۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷ - 17May 2021

کشور‌هایی که دنبال عادی‌سازی روابط صهیونیست‌ها بودند شریک جرم هستندبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز (دوشنبه) شورای عالی قوه قضائیه، با محکومیت حملات صهیونیست‌ها به مردم بی‌دفاع غزه اظهار داشت: اخبار نگران کننده‌ای که از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‌رسد، دل هر بیننده و شنونده‌ای را به درد می‌آورد.

رئیس قوه قضائیه افزود: کشتار زنان و کودکان و تخریب ساختمان‌ها خصوصاً در مناطق پرجمعیت و ظلم و ستم به ساکنان غزه بار دیگر انفعال و بی عملی شورای امنیت سازمان ملل و نهاد‌های بین المللی در قبال مردم فلسطین را ثابت کرد.

رئیسی ادامه داد: این حوادث تلخ، مردم فلسطین را از استیفای حقوقشان توسط نهاد‌های مدعی حقوق بشر ناامیدتر کرده و نشان داد آمریکا و غربی‌ها که این جنایات در برابر چشم آن‌ها انجام می‌شود، هیچ‌گاه گامی برای احقاق حقوق از دست رفته فلسطینی‌ها بر نمی‌دارند.

رئیس دستگاه قضا بر همین اساس متذکر شد که «مردم فلسطین باید با اتکال به خداوند و اعتماد به نفس و مقاومت و ایستادگی دشمن را پشیمان کرده و به عقب برانند».

رئیس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: کشور‌هایی که دنبال عادی ‎سازی با رژیم غاصب صهیونیستی بودند و با تنفس مصنوعی و حمایت‌ها و تأییدات‌شان به این رژیم مشروعیت مجازی بخشیدند، قطعاً در ریختن خون کودکان و زنان بی‌گناه فلسطینی شریک و سهیم هستند.

رئیسی همچنین متذکر شد: جنایات صهیونیست‌ها بی پاسخ نمی‌ماند و نیرو‌های مقاومت سرنوشت فلسطین را با مجاهدت و ایستادگی تعیین خواهند کرد و تشکیل دادگاه استیفای حقوق مردم رنجدیده فلسطین و رسیدگی به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیانش که در رأس آن‌ها آمریکا قرار دارد، دور نیست.

وی تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند قدرت‌های مسلط که امروز هم مانع ابراز خشم و تنفر ملت‌ها علیه صهیونیست‌ها می‌شوند می‌توانند مانع از احقاق حق مردم فلسطین شوند، اما اراده پولادین فلسطینی‌ها و حق‎خواهان و عدالت‎طلبان به زودی در عالم بروز و ظهور می‌یابد و دست انتقام الهی حق مردم مظلوم فلسطین را خواهد گرفت.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز «روابط عمومی» از روابط عمومی‌ها به عنوان «پل ارتباطی مردم و مسئولان» یاد کرد و گفت: روابط عمومی‌ها با اطلاع‎رسانی به‎ موقع، دقیق و صادقانه می‌توانند جایگاه و پایگاه اجتماعی نظام اداری را ارتقا بخشیده و زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و سازمان‌ها توسط مردم را فراهم نمایند.

رئیسی همچنین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر توجه به عنصر «تحول» در دیدار مجازی اخیر ایشان با دانشجویان اظهار داشت: همه مسئولان و دست‎اندرکاران باید خود را مخاطب فرامین رهبری بدانند و تحول و خلاقیت و نوآوری در نحوه انجام وظایف‌شان را مورد توجه قرار دهند.

رئیس قوه قضائیه بر همین اساس خاطر نشان کرد: باید با بازنگاه به مسیر طی شده، شیوه‌های جدیدی برای ایفای مسئولیت‌هایمان طراحی نمائیم و با تحول در روش‌ها تلاش کنیم وضع موجود به وضع مطلوب نزدیک‌تر شود.

رئیسی تحول را نیاز امروز جامعه و نظام اداری کشور دانست و تأکید کرد: قوه قضائیه نیز در سال جاری با انگیزه و جدیت بیشتر و تلاش مضاعف اجرای سند تحول قضائی را پیگیری خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه بر همین اساس همکاران دستگاه قضائی را به رسیدگی سریع، دقیق و قانونمند به پرونده‌ها بر مبنای حق و عدل و انصاف توصیه کرد و آن را از مطالبات مردم از عدلیه دانست.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضورش در عرصه انتخابات، گفت: روش و سنت جاری این بوده کسانی که در زمان تصدی مسئولیت کاندیدا بوده‌اند، اخباری که مربوط به انجام مسئولیت‌شان می‌شود پخش می‌شده، اما با این‌که هنوز نظر شورای نگهبان درباره کاندیدا‌ها اعلام نشده و زمان تبلیغات آغاز نشده و شرایط عادی است و منع قانونی نیز وجود ندارد، شخصاً اصراری بر انتشار سخنان و تصاویرم از جانب رسانه ملی ندارم.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار