به روز شده در: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد خبر داد؛
اسماعیلی از برگزاری هفدهمین طرح فصلی کتاب در بهار امسال خبر داد.
کد خبر: ۴۵۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲ - 19May 2021

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «علیرضا اسماعیلی» مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به برگزاری بهاره کتاب در سال جاری، اظهار داشت: کتابفروشی‌ها در جایگاه پاتوق‎‌های فرهنگی نقش مهمی در حلقه نشر و گسترش فرهنگ دارند و طرح بهاره کتاب که هفدهمین طرح فصلی کتاب است، در راستای سیاست‎های معاونت امور فرهنگی برای حمایت از حلقه‎‌های نشر به ویژه کتابفروشان برگزار می‌شود.

وی درباره زمان برگزاری طرح فصلی کتاب گفت: این طرح از ۱۷ خرداد در کتابفروشی ‎های سراسر کشور آغاز می ‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور به طور مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می‎کند. در این طرح کتابفروشی‎هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می‎توانند کتاب‎های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

تاکنون بیش از ۱۶ طرح فصلی کتاب برگزار شده است و در آخرین دوره نیز تعداد ۹۳۶ کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت داشتند.

انتهای پیام/ ۱۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار