به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۱
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خبر داد؛
خدرویسی از غربالگری سلامت ۴۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد.
کد خبر: ۴۵۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۹ - 30May 2021

غربالگری سلامت بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)حسین خدرویسی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، با اشاره به غربالگری سلامت ۴۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد اظهار داشت: در این طرح مددجویان تحت خدمات غربالگری بیماری‌های غیر واگیر، آموزش بهداشت، بسته‌های بهداشتی و ... قرار گرفتند.

خدرویسی در خصوص برنامه‌های کمیته امداد در حوزه رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال کشور گفت: تعداد ۱۳۷ هزار نفر از کودکان زیر پنج سال در مناطق محروم کشور تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند.

وی تاکید کرد: این کودکان نیز به صورت ماهانه از سبد غذایی برخوردار می‌شوند که سال گذشته به همین منظور بیش از ۷۲ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

معاونت حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره برنامه کمیته امداد برای سوء تعذیه مادران باردار و شیرده افزود: حدود ۵۴ هزار نفر از مادران در مناطق محروم کشور از این خدمات بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: این مادران به صورت ماهانه سبد غذایی دریافت می‌کنند که ارزش این سبد در سال ۱۳۹۹ به ۲۰۰ هزار تومان در ماه رسید.

خدرویسی اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۶۷ میلیارد تومان برای رفع سوء تغذیه مادران باردار و شیرده با ارائه سبد غذایی، هزینه شد.

 انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار