به روز شده در: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۲
رئیس سازمان اسناد بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس مطرح کرد؛
سردار «علاماتی» گفت: فراموشی و از بین رفتن، یکی از آسیب‌های اساسی اسناد دفاع مقدس است و در این راستا باید ضمن جمع‌آوری و ساماندهی این اسناد، با تحریف و فراموش شدن این حماسه جاوید مقابله کرد.
کد خبر: ۴۶۰۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵ - 07June 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مشهد، سردار «غلامرضا علاماتی» رئیس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با حضور در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خراسان رضوی از مرکز اسناد و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس این استان بازدید کرد.

وی در بازدید از بخش‌های تخصصی این مرکز همچون تاریخ شفاهی، عکس، نمایه‌نویسی، سامانه جامع اسناد دفاع مقدس و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس ضمن دریافت گزارش‌ عملکرد، تدابیر خود را در راستای تسریع در اجرای مأموریت‌های حوزه اسنادی ابلاغ کرد.

در ادامه این بازدید، نشست مشترک سردار «غلامرضا علاماتی» با «سیدنعمت‌الله سجادی» معاون ارشد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی و «جعفر بهرامی» مدیر اسناد و مدارک این اداره‌کل برگزار شد.

در ابتدای این نشست، جعفر بهرامی گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت اسناد و مدارک در بخش‌های ورود اطلاعات به سامانه جامع اسناد دفاع مقدس، ثبت و ساماندهی کتابخانه تخصصی، جمع‌آوری اسناد و مدارک و تهیه و تدوین تاریخ شفاهی ارائه کرد.

سردار علاماتی نیز در این نشست از اختصاص فاز نخست مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان به مرکز اسناد و مدارک قدردانی کرد.

وی در ادامه، فراموشی و از بین رفتن را از آسیب‌های اسناد دفاع مقدس دانست و جمع‌آوری و ساماندهی اسناد را راهکاری برای جلوگیری از تحریف و فراموشی این حماسه جاوید عنوان کرد.

رئیس سازمان اسناد و مدارک بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان داشتن نقشه راه برای پیشبرد بهتر مأموریت‌های حوزه اسناد دفاع مقدس را لازم و ضروری دانست.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار