به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
وزیر امور خارجه در گزارشی توئیتری گفت‌وگوهایش با نمایندگان دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و یمن را مفید خواند و گفت که ایران به دنبال صلح و ثبات در منطقه است.
کد خبر: ۴۶۰۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶ - 08June 2021

گزارش توئیتری ظریف از رایزنی‌هایش با «گریفیتس» و «آرنو»به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (سه‌شنبه) با دو نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و همچنین یمن در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد، در گزارشی توئیتری درباره این دیدار‌ها نوشت که گفتگو‌های مثمرثمر و مفیدی با «ژان آرنو» و «مارتین گریفیتس» نمایندگان ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان و همچنین یمن داشته است.

وی درباره موضوع کلیدی این گفتگو‌ها هم نوشت: فرآیند‌های صلح بایستی متعلق به همه افغانستانی‌ها و یمنی‌ها - بدون هیچگونه تحمیل و فشار خارجی باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین افزود: مخرج مشترک مهم: ایران به دنبال صلح و ثبات منطقه‌ای است. آماده تسهیل آن (صلح و ثبات در منطقه) هستیم.

مارتین گریفیتس نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن که به تهران سفر کرده امروز با مقامات ایرانی از جمله وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با بیان این‌که جنگ، راه‌حل بحران یمن نیست، بر ضرورت رفع محاصره مردم این کشور و تسهیل ارائه کمک‌های انسانی به آن‌ها تأکید کرد.

«ژان آرنو» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان که در رأس هیأتی به منظور رایزنی در خصوص آخرین تحولات افغانستان به تهران سفر کرده است، در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان درباره آخرین تحولات افغانستان بحث و تبادل نظر کرد. ظریف در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان بر حمایت ایران از انجام گفتگو‌های بین الافغانی و همچنین حفاظت از دستاورد‌های مردم افغانستان طی سال‌های گذشته تأکید کرد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار