به روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
وزارت خارجه سوریه در واکنش به اظهارات حمایتی وزیر خارجه آمریکا از رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که جولان اشغالی، سوری بوده و سوری باقی خواهد ماند.
کد خبر: ۴۶۱۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷ - 09June 2021

دمشق: بازپسگیری جولان اشغالی، حق قانونی سوریه استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزارت خارجه سوریه اظهارات حمایتی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

یک منبع رسمی وزارت خارجه سوریه گفت که دمشق به صورت قاطع، اظهارات بلینکن درباره جولان اشغالی را رد می‌کند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این منبع گزارش داد، این اظهارات در راستای حمایت مداوم آمریکا از رژیم صهیونیستی و تجاوزات همیشگی آن است.

وی خاطر نشان کرد، جولان، سوری بوده و خواهد ماند و قطعنامه‌های بین‌المللی نیز بر این مسئله و رد تصمیم باطل رژیم صهیونیستی برای اشغال این منطقه تأکید دارد.

این منبع تصریح کرد، تصمیم دولت پیشین آمریکا مبنی بر پذیرش تصمیم اشغال جولان اشغالی توسط صهیونیستها نیز گواه دیگری بر نقض آشکار قطعنامه‌ها و منشورهای بین‌المللی از سوی آمریکاست.

وی تأکید کرد، مبارزه سوریه برای بازپسگیری اراضی اشغالی خود در جولان از طریق راه‌های قانونی مبتنی بر قوانین بین‌الملل، یک حق قانونی است و آمریکایی‌ها نمی‌توانند این حق را از دمشق سلب کنند.

این مسئول سوری خاطر نشان کرد، برای همه آشکار شده است که رژیم صهیونیستی غاصب و سیاست‌های توسعه‌طلبانه آن، علل اصلی تنش و بی‌ثباتی در منطقه است.

وی گفت که این رژیم، تهدید جدی برای امنیت منطقه‌ای و جهانی است و یاوه‌گویی‌های مسئولان آمریکایی مانع از آن نخواهد شد که سوریه از حقوق قانونی خود دست بردارد.

وزیر خارجه آمریکا اخیرا ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی و تجاوزات آن به مردم فلسطین گفته بود که این رژیم حق دارد از خود دفاع کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها