به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که رئیس دفتر سیاسی این جنبش در قاهره با دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه او دیدار کرده و دو طرف درباره تحولات سیاسی گفت‌و‌گو کرده‌اند.
کد خبر: ۴۶۱۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲ - 11June 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «اسماعیل هنیه»‌ رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، شامگاه پنجشنبه، با «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار کرد.

براساس این گزارش، امروز (جمعه)، پایگاه خبری «فلسطین الان»، دو طرف در این دیدار، درباره تحولات سیاسی مابعد نبرد «شمشیر قدس» و پیامدهای متعدد آن در ابعاد ملی، عربی و منطقه‌ای و جهانی و همچنین راه‌های توسعه این دستاورد ملی بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

حماس در این خصوص در بیانیه‌ای اعلام کرد، در این دیدار، «تأکید شد که نبرد [شمشیر قدس] تحولات عمیقی در صحنه [منطقه] ایجاد نمود و مقاومت اثبات کرد که توانمندی بالایی در به چالش کشیدن و در هم شکستن معادله‌ها و استراتژی‌هایی دارد که دشمن سعی داشت آن‌ها طی سال‌ها اشغالگری تحمیل کند. مقاومت به آرمان فلسطین بار دیگر اعتبار بخشید و دوران ناامیدی را که [اشغالگران] سعی داشتند آن را بر ملت ما و امت [اسلامی] تحمیل کنند، پایان داد».

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: «بر یکپارچگی مقاومت در عمل و در عرصه سیاسی و همچنین پاسداری از وحدت ملت فلسطین در مبارزات، اقدامات جهادی و رویارویی با چالش‌ها در یک صف یکپارچه و با مواضعی ثابت تأکید شد».

حماس ادامه داد: «این نبرد، تغییری جدی در ترازوی راهبردها ایجاد کرد و مسئله قدس را بار دیگر به میان آورد و ثابت کرد که مقاومت قادر به کسب دستاورد است».

فلسطین الان در ادامه نوشت که در این دیدار همچنین درباره یکپارچکی ملی و سامان‌دهی به گروه‌های فلسطینی بر پایه شراکت واقعی و عناصر قدرت فلسطین بحث و تبادل نظر شده است.

افراد حاضر در این نشست همچنین با یادآورد شدن جافشانی‌ها و پایداری ملت فلسطین از ایستادگی مردم کشورهای عربی، اسلامی و آزادگان جهان در کنار فلسطین تقدیر و تشکر کردند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین هم‌اکنون در قاهره به سر می‌برد و در حال رایزنی‌ با گروه‌های مقاومت فلسطین و مقامات ارشد مصری است.

برخی از منابع خبری در ارتباط با سفر هنیه به قاهره گزارش داده بودند که احتمالا در این سفر، موضوع بازسازی نوار غزه، تثبیت آتش‌بس و تبادل اسرا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار