به روز شده در: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۱
جمهوری اسلامی ایران با نمایش ۱۲۰۰ عنوان کتاب مذهبی، فرهنگی، هنری، شعر و ادبیات، سیاسی، ایران‌شناسی و... به زبان‌های فارسی و عربی در بیست و دومین نمایشگاه کتاب بغداد شرکت کرد.
کد خبر: ۴۶۱۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹ - 13June 2021

حضور ایران در نمایشگاه بغداد با ۱۲۰۰ عنوان کتاببه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، بیست و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد با شعار «کتاب میهن» با حضور ۲۲۸ انتشارات از ۱۴ کشور از جمله ایران، لبنان، مصر، سوریه، سودان و... با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز به کار کرد و به مدت ۱۰ روز دایر خواهد بود.

غرفه ناشرین در چهار سالن مجزا که به نام فرهیختگان کشور عراق نامگذاری شده، قرار گرفته است و به گفته مسئولین برگزاری نمایشگاه در سالن‌های جانبی شاهد رویداد‌های فرهنگی از قبیل برگزاری سمینار‌های فرهنگی و هنری، جشن امضای کتاب، شب شعر، میزگرد و سمینار‌هایی با عناوین مختلف با حضور شخصیت‌های فرهنگی، هنری و سیاسی محلی و خارجی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری خواهد بود.

عمده کتاب‌های این نمایشگاه را کتب ادبی، هنری، دینی و تاریخی شکل داده و حضور جوانان قابل توجه است. در این نمایشگاه با همکاری غرفه‌های رایزنی فرهنگی ایران در بغداد، خانه کتاب و ادبیات ایران و مؤسسه ابرار معاصران، غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در سالن چهار نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد افتتاح شد.

غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در مساحت ۷۵ متر مربع با حدود هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در قالب ۱۳هزار جلد با موضوعات مذهبی، فرهنگی، هنری، شعر و ادبیات، سیاسی، ایران‌شناسی و... به زبان‌های فارسی و عربی پذیرای بازدیدکنندگان عراقی است.

از جمله کتب ارائه شده در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب بغداد، جلد اول کتاب «الإمام الخمینی بأقلام عراقیة» است که توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تدوین و چاپ شده است.

این کتاب شامل مجموعه یادداشت ۱۹ نخبه و اندیشمند سیاسی، مذهبی و علمی کشور عراق اعم از شیعه و سنی است که پیرامون شخصیت امام خمینی (ره) منتشر شده است. نوری مالکی، خالدالملا، آیت‌الله سید علی اکبر حائری، شیخ همام الهمودی از چهره‌هایی هستند که در این کتاب یادداشت‌های از آن‌ها به چاپ رسیده است. این کتاب توسط حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ اسعد تمیمی گردآوری و تنظیم شده است.

نقش امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در بیداری دولت‌های اسلامی منطقه، اهم اهداف نهضت امام خمینی (ره)، دلایل پیروزی انقلاب اسلامی، چگونگی روابط بین اخلاق معنوی و آثار اجتماعی در اندیشه و عمل امام خمینی (ره)، مهمترین رهنمود‌های امام خمینی (ره) در هدایت جوانان به پاسداری از ارزش‌های انسانی، اثرات عرفانی و فلسفی شخصیت امام خمینی (ره) در حرکت‌های جهانی مستضعفین و موضوع نظام مردم سالاری دینی به عنوان ثمره نهضت امام خمینی (ره) از موضوعات اشاره شده در یادداشت‌های این کتاب است. جلد دوم این کتاب نیز تدوین و آماده چاپ است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها